Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 942
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Udanie kwestowali

Piątek, 24 listopada 2023, 11:26
Aktualizacja: 11:26
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Udanie kwestowali
Fot. SP Jaworzyna Śląska
Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej wspólnie z opiekunami – nauczycielami i rodzicami kwestowali na cmentarzach, zbierając środki na ratowanie zapomnianych polskich mogił, jakie pozostały za wschodnią granicą. Dzięki hojności ofiarodawców zebrano 9 tys. 192 zł.

Po raz 15. wolontariusze akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” kwestowali na dolnośląskich i opolskich cmentarzach. Po raz kolejny do kwesty włączyli się także aktywnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej. W środę, 1 listopada wspólnie z nauczycielami i rodzicami stanęli z puszkami na cmentarzach w Jaworzynie Śląskiej, Wierzbnej, Czechach, Bolesławicach, Pastuchowie i Piotrowicach Świdnickich.

- Dzięki wszystkim ludziom dobrej woli udało się zebrać w sumie 9 tys. 192 zł! Kwota ta, jak co roku, została przekazana Fundacji Studio Wschód, która niesie pomoc rodakom na Kresach i ratuje mogiły Polaków poza granicami naszej ojczyzny. W imieniu wolontariuszy chcemy z całego serca podziękować wszystkim, którzy wspomagali nas podczas każdego etapu naszych działań. Jak co roku spotkaliśmy się z otwartością i szczodrością mieszkańców miasta, okolicznych wsi, a także gości odwiedzających cmentarze, co było dla nas niezwykle motywujące. Postawa darczyńców z pewnością stała się cenną lekcją dla naszych wolontariuszy, bo istota dobroci zakłada jedynie bezinteresowność, a pomaganie jest nadzieją. Dziękujemy! – relacjonuje w imieniu koordynatorów Magdalena Glińska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group