Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 1002
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mokrzeszów: Udany piknik

Poniedziałek, 5 października 2020, 17:34
Aktualizacja: Wtorek, 6 października 2020, 8:36
Autor: red
Mokrzeszów: Udany piknik
Fot. Gmina Świdnica
Kolejny raz mieszkańcy gmina Świdnica udowodnili, że nie brakuje im otwartych serc i chęci niesienia bezinteresownej pomocy. Z niesłabnącą energią i zaangażowaniem organizują wydarzenia, które mają na celu uzbieranie środków przekazywanych później na leczenie potrzebujących. Tak też było w minioną sobotę, 3 października. Tym razem mieszkańcy Mokrzeszowa kwestowali na rzecz Jystyny Ciok, młodej mieszkanki Marcinowic, zmagającej się z nowotworem mózgu.

Justyna choruje od 2016 roku. Lekarze w Polsce nie widzieli szans na leczenie, jednak rodzina i bliscy dziewczyny nie poddali się i postanowili zrobić co w ich mocy, aby zebrać środki potrzebne na leczenie w specjalistycznej klinice w Hannocerze. Terapia jest niezwykle żmudna, czasochłonna, ale przede wszystkim kosztowna.

Organizatorzy sobotniego Pikniku Charytatywnego chcąc przyciągnąć możliwie największą ilość mieszkańców, zadbali o bogaty program imprezy. Na scenie zaprezentowali się między innymi Ks. Jakub Bartczak – raper, Leszek Kopeć z Radia Wrocław, lokalna, niezwykle utalentowana wokalistka Joanna Trębicka, UTW-orki – grupa teatralna ze Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Zespół muzyczny "Oprawa dla młodych", Tadeusz Majewski, Elżbieta Kuzio, Laura i Jakub Panas, a także Zumba Kids Cheleaders z MDK ze Świebodzic, Zumba Dance "Zatańczmy razem" czy Judo Świdnica.

Poza tym nie zabrakło oczywiście także specjałów przygotowanych przez lokalne gospodynie – pysznych ciast, wypieków, innych potraw.

Po zakończonej imprezie, organizatorzy (Sołectwo i społeczność Mokrzeszowa) poinformowali, że udało się zebrać 40 tysięcy złotych, ale to oczywiście jeszcze nie koniec. Puszki z datkami trafią do Wrocławia, do Fundacji “Zobacz mnie”, gdzie zostaną komisyjnie przeliczone.

Wszystkim z Państwa, którzy nie mogli uczestniczyć w wydarzeniu, a chcą pomóc, przypominamy, że możecie Państwo dołączyć do facebookowej grupy “Drużyna Justyny Ciok – walczymy o życie”., tam też prowadzone są licytacje. Zbiórka na leczenie wciaż trwa na stronie: https://www.siepomaga.pl/justyna-ciok

Wpłaty na rzecz Justyny można także kierować na konto:
Fundacja ZOBACZ MNIE, ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11, 50-069 Wrocław
SANTANDER BANK POLSKA SA: 28 1090 23 98 0000 0001 4358 4104
Z tytułem wpłaty: „Justyna Ciok”

Wsparcie można też przekazać w postaci przelewu internetowego za pośrednictwem strony https://zobaczmnie.org/wplacam/. W rubryczce „CEL” prosimy wpisać imię i nazwisko: „Justyna Ciok”

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group