Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1142
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Udany sezon

Piątek, 14 stycznia 2022, 10:03
Aktualizacja: 10:04
Autor: red
Świebodzice: Udany sezon
Fot. GVT BMC 3Soft Świebodzice
GVT BMC 3Soft Świebodzice niezmiennie w nowy sezon wchodzi z ambitnymi planami. Motywacji dodają teamowi liczne ubiegłoroczne osiągnięcia jego zawodników, a także sukcesy wydarzeń organizowanych przez drużynę ze Świebodzic.

Triathloniści i kolarze, reprezentujący GVT BMC 3Soft Świebodzice aż 300 razy stawali na podium wyścigów w Polsce i za granicą. Szczególnie cieszy powrót Pauliny Kotficy, która zaledwie w kilka miesięcy po urodzeniu drugiego dziecka wypracowała bardzo wysoką formę, procentującą w sezonie.

Nie schodzili z podium

Wśród największych sportowych świebodzickiej grupy wymienić warto chociażby 7. miejsce Kaspra Stępniaka w Challenge Gdańsk, a także 4 i 5. miejsca w Enea Ironman Gdynia i w IRONMAN 70.3 w Warszawie Kacpra Stępniaka i Sergiya Kurochkina. Zawodnicy GVT z kategorii PRO wywalczyli również aż 3 medale triathlonowych mistrzostw Polski, w tym Kacper Stępniak i Paulina Kotfica w kategorii elita, złoto krajowego czempionatu w duathlonie, a także srebro i brąz w rozegranych w Poznaniu mistrzostwach na dystansie ½ IM. Do bogatego dorobku GVT dwa medale mistrzostw Ukrainy w triathlonie dołożył Sergiy Kurochkin.

Popis siły dali również amatorzy, którzy wywalczyli w sumie aż 25 medali mistrzostw Polski w triathlonie. Julita Sikora, Marcin Tomczak, Łukasz Malaczewski, Aleksandra Grochowska i Przemysław Olkowski praktycznie nie schodzili z podium, ze świetnymi wynikami wrócili również z mistrzostw Europy, w których Julita Sikora była 4., a w mistrzostwach świata zdobyła 5. miejsce.
Wysiłki zawodników GVT pozwoliły im wywalczyć aż 5 kwalifikacji na legendarne mistrzostwa świata rozgrywane na Hawajach.

Młode sportowe kadry

Nie tylko treningami i wyścigami w ubiegłym sezonie żył team. GVT wdraża do sportu młode kadry w prowadzonej przez drużynę Akademii GVT. Obecnie w jej szeregach wyczynowo trenuje troje młodych utalentowanych zawodników w wieku 15-23 lata.

Rośnie również liczba dzieci, dla których zajęcia – rowerowe, ogólnorozwoje, biegowe i pływackie – są nieodpłatnie. Wszystko dzięki wsparciu finansowemu teamu, a także środkom z miasta Świebodzice i Fundacji Pho3nix. W organizowanych przez Akademię GVT aktywnościach wzięło w tym roku udział ponad 1200 dzieci, a w jej szeregach trenuje blisko 450 małych sportowców w wieku 4-14 lat!

Klub prowadzi także darmowe treningi dla mieszkańców Świebodzic, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zajęcia obejmowały motorykę, ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz jazdę rowerem. W tym roku projekt będzie kontynuowany, wkrótce ogłoszony zostanie terminarz.

Warto dodać, że z GVT trenuje także kilku byłych pływaków z klubu Rekin Świebodzice, w kolejnym sezonie chcemy zacieśnić współpracę między obu klubami.

– Nasz klub się systematycznie rozrasta, co oczywiście bardzo mnie cieszy. Tym bardziej, że idą za tym sukcesy sportowców reprezentujących barwy świebodzickiego teamu w Polsce i na całym świecie – mówi Zbigniew Gucwa, założyciel, dyrektor sportowy i trener GVT. – Dumny jestem ze spektakularnych zwycięstw zawodników zarówno sekcji amatorskiej, jak i wyczynowej, w tym młodzieży, a także z pierwszych startów dzieci, którymi opiekuje się nasza Akademia. Nie bez znaczenia w naszej działalności jest wsparcie i przychylność władz miasta. To kolejny rok współpracy, dzięki której mogliśmy zrealizować szereg ambitnych aktywności i wyzwań – podkreśla Gucwa.

Nie tylko treningi i rywalizacja

Warto dodać, że barwy świebodzickiego teamu były licznie reprezentowane na największych zawodach triathlonowych w Polsce nie tylko za sprawą odnoszących sukcesy zawodników GVT, ale też współpracy, jaką drużyna podjęła z organizatorami tych wydarzeń. Przed każdym wyścigiem dla dzieci, który towarzyszył imprezie, rozgrzewkę prowadzili trenerzy GVT.

Klub aktywnie angażował się także w działalność charytatywną. W maju zawodnicy teamu podjęli wyzwanie pokonania na rowerach w 24 godziny aż 620 km ze Świebodzic na Hel. Celem przedsięwzięcia było rozpropagowanie zbiórki na busa dla opiekującej się niepełnosprawnymi dziećmi Fundacji FizjoTriterapia. Zaangażowanie całej drużyny pozwoliło uzbierać imponującą kwotę 60 tys. zł, do której w ramach kolejnej akcji, w jaką zaangażowali się zawodnicy GVT – „Zbieramy waty” – Fundacja Enea dołożyła jeszcze 40 tys. zł.Klub aktywnie angażował się także w działalność charytatywną. W maju zawodnicy teamu podjęli wyzwanie pokonania na rowerach w 24 godziny aż 620 km ze Świebodzic na Hel. Celem przedsięwzięcia było rozpropagowanie zbiórki na busa dla opiekującej się niepełnosprawnymi dziećmi Fundacji FizjoTriterapia. Zaangażowanie całej drużyny pozwoliło uzbierać imponującą kwotę 60 tys. zł, do której w ramach kolejnej akcji, w jaką zaangażowali się zawodnicy GVT – „Zbieramy waty” – Fundacja Enea dołożyła jeszcze 40 tys. zł.

Takich przedsięwzięć nie zabraknie i w tym sezonie. Jeden z nich, którego szczegółów team nie chce na razie zdradzać, pozwoli nie tylko pomóc potrzebującym, ale także być może ustanowić nowy rekord Guinessa. Wśród planów sportowych są m.in. starty w najważniejszych zawodach triathlonowych w Polsce, a także w kolarskich imprezach amatorskich. Team zamierza także rozwijać już prężnie, mimo niespełna roku, działającą Akademię GVT, w której trenują dzieci i młodzież. I oczywiście aktywizować sportowo mieszkańców Świebodzic.

GVT BMC 3 Soft Świebodzice to grupa sportowa prowadzona przez Zbigniewa Gucwę, byłego zawodowego kolarza, który zakończył sportową karierę w 2013 roku, ale wciąż chciał zostać w ulubionej dyscyplinie. Założył więc, wraz z bratem Andrzejem, firmę GVT.

Głównym przedmiotem działalności stało się trenowanie zarówno kolarzy i triathlonistów zawodowych, jak i amatorów w obu tych dyscyplinach. Wkrótce wokół GVT zgromadziła się liczna grupa pasjonatów sportu, którzy tworzą dziś odnoszący sukcesy team GVT BMC 3Soft, w barwach którego startują i zawodowcy, i amatorzy. W ramach Akademii GVT team prowadzi bezpłatnie multisportowe zajęcia dla dzieci od 4. roku życia, a także trenuje młodzież powyżej 15. roku życia, która w seniorskich kategoriach wiekowych zasili szeregi drużyny.

GVT pomaga również przedsiębiorstwom – przez sport – budować z załogi zgrany i skuteczny zespół, a także znacząco zwiększyć udział pracowników w programach prozdrowotnych i prosportowych. W ramach takiej współpracy prowadzi regularne treningi, zapewniając wsparcie mentorów - trenerów, dietetyków, lekarzy i fizjoterapeutów. Pomaga - organizacyjnie, trenersko i technicznie - firmowym teamom w startach w zawodach oraz sportowych eventach. Organizuje również takie wydarzenia, jak firmowe rodzinne pikniki połączone z aktywnością fizyczną.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group