Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1007
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wieliczka: Udany start naszych fighterów w Wieliczce

Niedziela, 22 marca 2015, 15:27
Aktualizacja: 15:33
Autor: MDvR
Wieliczka: Udany start naszych fighterów w Wieliczce
Fot. użyczone
2 złote 8 srebrnych i 7 brązowych medali zdobyli zawodnicy UKS Taekwon–do Gryf Świdnica na 22 Mistrzostwach Polski Związku Sportowego Polska Unia Taekwondo, które rozegrano 14–15 marca 2015 w Wieliczce.

Klub wystartował składem 16 zawodników: kat dzieci – Weronika Borkowska, Weronika Czubacka, Hubert Jasinowski, Miłosz Kubiak; kat. młodzik – Laura Panas, Karolina Malinowska, Miłosz Parużyński, Bartosz Balant, Kuba Panas, Szymon Czubacki; kat. kadet – Tomasz Paździora; kat. junior – Maja Wróblewska, Alicja Kubina; kat. senior – Jerzy Brzostowski, Grzegorz Jager, Arkadiusz Osienienko.

Niewątpliwie najmocniejszą kategorią okazały się dzieci, w której to każdy z naszych zawodników zanotował jakiś sukces. I tak medale zdobyli: Miłosz Kubiak (złoto w walkach soft stick), Weronika Borkowska (srebro w układach formalnych, technikach specjalnych i szybkościówce), Hubert Jasinowski (srebro techniki specjalne, brąz w walkach soft stick), Weronika Czubacka (srebro w walkach soft stick).

W kategorii młodzików na podium stanęli: Laura Panas (brąz w technikach specjalnych), Karolina Malinowska (brąz w technikach specjalnych i szybkościówce) , Bartosz Balant (brąz w układach formalnych) oraz Miłosz Parużyński (srebro w walkach semicontact).

W kategorii kadetów brązowym medalem z walk lightcontact pochwalić się może Tomasz Paździora, chociaż tu szanse i możliwości były na więcej, tak samo jak w walkach semi contact, gdzie Tomek zanotował dwa zwycięstwa.

W kategorii juniorów miłą niespodzianką było złoto Alicji Kubiny w walkach semicontact, natomiast Maja Wróblewska zdobyła srebro w układach formalnych.

W kategorii seniorów było pechowo już przed zawodami, gdzie kontuzje uniemożliwiły wyjazd na zawody dwóm zawodnikom, natomiast na samych zawodach pechowy start zaliczył nasz faworyt do medali – Jerzy Brzostowski, który w pierwszej konkurencji technik specjalnych złamał palca u nogi i tym samym wyeliminował się z zawodów. Jerzy w pierwszy dzień zawodów odebrał certyfikat mistrzowski II DAN i wystartował w konkurencji układów formalnych drużynowych,wraz z Małgorzatą Ciesielską(LSKW DAN Świdnik) i Bastianem Grzegorowskim (Drache Leszno) zdobywając brązowy medal.

Bardzo dobrze natomiast spisał się Grzegorz Jager z sekcji MMA naszego Klubu, który zdobył brązowy medal w walkach lightcontact -84 kg oraz Arkadiusz Osienienko, zdobywca srebra w lightcontact – 60 kg. Arek w naszym składzie znalazł się gościnnie, gdyż na co dzień trenuje w KO GYM Świdnica prowadzonym przez Mariusza Cieślińskiego.

W zawodach wzięło udział blisko sześciuset zawodników z całej Polski oraz dwie ekipy zagraniczne. Kierownikiem ekipy był Waldemar Zdebski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group