Czytających: 2205

Opole: Udany start UKS–u Taekwondo Gryf Świdnica

Poniedziałek, 10 grudnia 2012, 1:37
Aktualizacja: Środa, 12 grudnia 2012, 13:15
W dniach 1–2 grudnia w opolskim „Okrąglaku” rozegrano Otwarty Puchar Polski w Taekwondo. W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z 20 klubów oraz reprezentacja Mołdawii. W imprezie uczestniczyli także zawodnicy Świdnickiego Klubu Taekwondo Gryf.

Świdnicki klub reprezentowało ośmioro zawodników: dzieci - Laura Panas, Natalia Dyba, Miłosz Parużyński; młodzicy – Bartosz Balant, Tomasz Paździora; kadeci – Patrycja Konieczna; junior – Jerzy Brzostowski; senior – Grzegorz Matejko.

Po raz kolejny junior Jerzy Brzostowski udowodnił, że w konkurencji układów formalnych nie ma sobie równych pokonując gładko wszystkich rywali tym razem w kategorii powyżej 2 cup. Drugie złoto Jerzy dołożył w technikach specjalnych wykonując kopnięcie dosiężne na wysokości 250cm.

Drugim medalistą zawodów po stronie świdnickiego klubu był Tomasz Paździora, który zdobył srebro w układach formalnych młodzików (7-5 cup). Duży niedosyt został po konkurencji walk gdzie czwarte miejsca pozajmowali Natala Dyba w softach dzieci po wygraniu 3 walk oraz Tomasz Paździora, który będąc ostatni rok młodzikiem wystartował w semi kadetów pokonując 2 rywali. Tomek przegrał dopiero trzecią walkę ulegając minimalnie wyższemu od siebie przeciwnikowi. Miłosz Parużyński i Bartosz Balant natomiast pozajmowali w swoich grupach wiekowych czwarte miejsca w konkurencji układów formalnych.