Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 655
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Udany start w Pniewach

Środa, 3 lipca 2024, 12:26
Aktualizacja: 12:26
Autor: red
Gmina Świdnica: Udany start w Pniewach
Fot. Gmina Świdnica
Dla czwórki uczniów siódmej klasy sportowej ukierunkowanej na triathlon ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym, jednocześnie zawodników sekcji triathlonowej GLKS Świdnica, sportowy rok szkolny zakończył się w minioną niedzielę (23.06.2024r.) na Pucharze Polski Młodzików w Pniewach.

Stal nabiera swoich właściwości w skomplikowanym procesie hartowania i ten proces młodzi adepci triathlonu znakomicie przeszli właśnie w Pniewach, bo nie jest łatwo przepłynąć 400 metrów w zburzonym przez wiatr jeziorze i dodatkowej walce z kilkudziesięcioma rywalami na niewielkiej przestrzeni wspólnego startu. Do tego kilkadziesiąt metrów dobiegu do rowerowej strefy zmian, a następnie z rowerem do początku odcinka kolarskiego. Po dziesięciu kilometrach jazdy rowerowej, ponownie dobieg z rowerem do strefy zmian i dopiero bieg na dystansie 2,5 kilometra. Wszystko to na pełnych prędkościach i z kontrolą czynności wynikających z przepisów regulaminowych i walce z konkurentami.

Ku radości trenerów i obecnych rodziców, triathlonowa młodzież zdała egzamin sportowej dojrzałości na szóstkę. Sam rezultat na mecie stanowił wartość wtórną. Mimo to, Julii Rokickiej zabrakło tylko 3 sekund, by znaleźć się w top-10, a Julia Rychel uplasowała się na osiemnastym miejscu. Wśród chłopców, siedemnasty był Jasiek Olszewski, a dwudziesty Adam Andrzejewski. Ich kolega – Maciej Cisek nie mógł wystartować w Pniewach, ale za to za dwa tygodnie weźmie udział w zawodach 1/8 IM w Suszu (475m pływania, 22,5km jazdy na rowerze, 5km biegu). Trzymajmy za niego kciuki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group