Czytających: 2236

Strzegom: Udany występ judoków AKS–u

Poniedziałek, 2 maja 2016, 16:03
W Poznaniu rozegrane zostały Eliminacje Regionu III do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w judo.

W zawodach rywalizowali juniorzy i juniorki młodsze z województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego i opolskiego.

Strzegomscy judocy zaprezentowali się z dobrej strony. W turnieju wzięli udział: Patrycja Duszak, Mateusz Sikora, Dawid Hypta, Antoni Wojtasik, Bartosz Duszak i Jakub Miszkiewicz.

Patrycja Duszak po stoczeniu kilku bardzo dobrych pojedynków, wywalczyła 1. miejsce. Dawid Hypta w swoich walkach zaprezentował dobre wyszkolenie, zajmując również 1. miejsce. Bartosz Duszak w swojej kategorii wagowej zajął 2. miejsce, tym samym Patrycja, Dawid i Bartosz w swoich kategoriach wagowych uzyskali kwalifikacje do finałów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która rozegrana zostanie w Elblągu w dniach 14-15 maja.