Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 983
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Uderzenie CBŚ w zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym

Wtorek, 20 maja 2014, 9:56
Aktualizacja: 9:57
Autor: red.
Dolny Śląsk: Uderzenie CBŚ w zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym
Fot. KWP Wrocław
Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi członkom zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, zatrzymanym przez policjantów Centralnego Biura Śledczego. U podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość gotówki w różnej walucie, narkotyki, mienie należące do podejrzanych, a także pochodzące z przestępstw oraz broń palną i gazową z amunicją, w tym jednostkę broni z tłumikiem. Wobec pięciu zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego w wyniku przeprowadzonej realizacji, wymierzonej w osoby podejrzewane o przestępstwa kryminalne i ekonomiczne, zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Działania przeprowadzono we Wrocławiu oraz kilku innych miastach województwa dolnośląskiego i opolskiego. Do zatrzymań doszło w miejscach zamieszkania podejrzanych lub w wynajmowanych przez nich mieszkaniach.

U zatrzymanych osób, trudniących się m.in. przestępczością narkotykową, czy oszustwami, a także podejrzanych o nielegalne posiadanie broni i amunicji, zabezpieczono m.in. znaczną ilość gotówki w różnej walucie, narkotyki, mienie należące do podejrzanych, a także pochodzące z przestępstw oraz broń palną i gazową z amunicją, w tym jednostkę broni z tłumikiem.

Wobec pięciu zatrzymanych osób, na wniosek prokuratury, sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. W stosunku do pozostałych osób, zatrzymanych w tej sprawie, prokuratura zastosowała zakaz opuszczania kraju i poręczenia majątkowe.

Obecnie policjanci i prokuratura w ramach prowadzonego śledztwa, w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności związane z przestępczą działalnością grupy. Zatrzymani, byli już wcześniej notowani za różnego rodzaju przestępstwa. Teraz za czyny, o które są podejrzani, grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group