Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 1399
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Uhonorowana za zasługi

Piątek, 2 grudnia 2022, 11:10
Autor: red
Świebodzice: Uhonorowana za zasługi
Fot. UM Świebodzice
Pani Jadwiga Pichurska to znana świebodziczanka, przez wiele lat zaangażowana w pomoc organizacjom pozarządowym na terenie naszego miasta.

30 listopada podczas LXIX sesji Rady Miejskiej na wniosek członków Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz Burmistrza Miasta Świebodzice Pawła Ozgi uhonorowano Panią Jadwigę za dotychczasowe zasługi.

Oprócz tytułu Honorowego Członka GRDPP nadanego w czerwcu br. Pani Jadwiga jest również byłym Naczelnikiem Miasta Świebodzice, wieloletnią wiceprzewodniczącą Związku Sybiraków w Świebodzicach, działającą również w strukturach na szczeblu wojewódzkim i byłą członkinią Stowarzyszenia Liga Kobiet Polskich.

Włodarz w imieniu władz samorządowych złożył Pani Jadwidze ogromne wyrazy uznania za wieloletnią, wzorową działalność na rzecz Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego, a w szczególności organizacji i stowarzyszeń działających na terenie miasta. Jednocześnie życzył zdrowia i wytrwałości w podejmowanych działaniach.

Do życzeń dołączyła również dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Elwira Kirklo-Rusek, która przybyła na uroczystość z uczennicą klasy piątej, Zastępca Burmistrza Tobiasz Wysoczański, Członkowie Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego: Teresa Małecka, Barbara Kościelniak, Paweł Dziurzyński, Radni Rady Miejskiej oraz obecni na Sali Mieszkańcy Świebodzic. Warto wspomnieć, że Szkoła Podstawowa nr 1 stara się o nadanie imienia Sybiraków.

Pani Jadwiga Pichurska otrzymała z rąk Burmistrza Miasta piękny okolicznościowy grawer oraz kwiaty, a od przedstawicieli SP nr 1 pamiątkowy dyplom oraz własnoręcznie przygotowany stroik świąteczny. W odpowiedzi Pani Jadwiga pełnym wzruszenia głosem podziękowała wszystkim za słowa uznania, pamięć i wspaniałe wyróżnienie. Jednocześnie życzyła obecnym na Sali oraz oglądającym transmisje Mieszkańcom wszelkiego powodzenia w podejmowanych działaniach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group