Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 1370
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Ukarani za śmiecenie

Środa, 13 września 2023, 7:45
Aktualizacja: 7:46
Autor: red
Gmina Świdnica: Ukarani za śmiecenie
Fot. KPP Świdnica
Zaśmiecanie drogi, lasu czy pola to bolesny cios dla naturalnego środowiska, poza tym to zwykle zuchwalstwo, które jest zabronione przepisami i grozi za to m.in. grzywna. Przekonało się o tym dwóch mieszkańców Świdnicy którzy postanowili pozbyć się śmieci na terenie gminy Świdnica. Mężczyźni zostali już ukarani za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Odpady budowlane, opony, elektronika czy worki ze śmieciami – nie takich widoków spodziewamy się w lesie, na polu czy w przydrożnym rowie, bo przecież są miejsca gdzie możemy takich śmieci się pozbyć legalnie. Zaśmiecanie terenów zielonych to cios dla środowiska naturalnego, poza tym to zwykle zuchwalstwo, które jest zabronione przepisami i grozi za nie kara. Niestety nadal znajdują się ludzie, którzy bezmyślnie zanieczyszczają środowisko nie zważając na konsekwencje. Przekonało się o niech dwóch mieszkańców Świdnicy, którzy postanowili pozbyć się swoich odpadków budowlanych wywożąc je na teren gminy Świdnicy i porzucając w przydrożnym rowie pomiędzy Jakubowem a Boleścinem. Droga mało uczęszczana skusiła 27-latka i 29-latka do porzucenia śmieci. Niestety dla nich ich czyn został nagrany i nie obyło się bez konsekwencji.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Słotwinie bardzo szybko ustalili mężczyzn związanych z porzuceniem śmieci.

Dzielnicowi złożyli wizytę 27-latkowi i 29-latkowi, których poinformowali o zaistniałej sytuacji. Mężczyźni byli bardzo zaskoczeni widokiem policjantów, a kiedy zobaczyli się na nagraniu nie negowali swojej winy. Za popełnione wykroczenie mężczyzn ukarano mandatem karnym, a ponadto zostali obciążeni kosztami związanymi z oczyszczeniem terenu, który wcześniej zaśmiecili.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group