Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 1142
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Słotwina: Ukarany za zaśmiecanie

Piątek, 5 lutego 2021, 15:59
Autor: red
Słotwina: Ukarany za zaśmiecanie
Fot. KPP Świdnica
Dzielnicowi Posterunku Policji w Słotwienie ustalili 38–letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który na terenie rolnym w gminie Świdnica wyrzucił śmieci. Nieodpowiedzialny mężczyzna za popełnione wykroczenie został już ukarany mandatem karnym.

Dzielnicowy-to policjant pierwszego kontaktu - tak przyjęło się mówić o tych funkcjonariuszach, którzy są najważniejszym ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. To policjanci, których głównym zadaniem jest dbanie o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rejonie, do których każdy może zwrócić się o pomoc i poradę prawną.

Dlatego dzielnicowi swoje zadania realizują w terenie wśród ludzi. Ich głównym celem jest pomagać i reagować na wszelakie nieprawidłowości zaistniałe w środowisku lokalnym. I tak też było w tym przypadku.

Dzielnicowi Posterunku Policji w Słotwinie podczas kontroli swojego rejonu służbowego na jednym z pól ujawnili porzucone opony i części samochodowe. Mundurowi w trosce o dobro środowiska od razu zajęli się tą sprawą. Dokładnie sprawdzili „znalezisko” oraz rozpytali mieszkańców pobliskich miejscowości. Efektem było już po kilku dniach ustalenie mężczyzny związanego z porzuceniem śmieci.

Dzielnicowi złożyli wizytę 38-latkowi, którego poinformowali o zaistniałej sytuacji. Mężczyzna był bardzo zaskoczony widokiem policjantów na terenie swojej posesji i od razu przyznał się do winy. Za popełnione wykroczenie mieszkańca powiatu ukarano wysokim mandatem karnym. Mężczyzna także uprzątnął teren który wcześniej zaśmiecił.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group