Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1058
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Ul. Dolna wolna od dziur

Wtorek, 12 grudnia 2017, 15:32
Autor: red
Strzegom: Ul. Dolna wolna od dziur
Fot. UM Strzegom
Projekt gminy Strzegom dotyczący przebudowy ul. Dolnej znalazł się na opublikowanej 30 listopada br. ostatecznej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie w ramach programu pod nazwą "Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019" na rok 2018.

- Zgodnie z procedurą konkursową musimy jeszcze poczekać na zatwierdzenie listy przez ministra infrastruktury, co nastąpi w grudniu - mówi Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia. - Kolejna ważna dla mieszkańców ulica, która dziś jest w fatalnym stanie technicznym, uzyska nową nawierzchnię, kanalizację deszczową, wygodne chodniki i nowe przejścia dla pieszych. Ustawimy na niej pierwszy w gminie radar edukacyjny, który poinformuje kierowców, czy jadą z prawidłową prędkością. Specjalnie oznakowane zostanie przejście dla pieszych, łączące dwa parki w okolicy wiaduktu kolejowego - dodaje burmistrz.

Dzięki aktywnemu i skutecznemu pozyskiwaniu środków zewnętrznych oraz współpracy z powiatem świdnickim oraz Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei, z roku na rok ubywa w mieście i na terenie sołectw dróg oraz chodników w złym stanie technicznym, i mało kto pamięta jak jeszcze niedawno wyglądały ulice Szarych Szeregów, Armii Krajowej czy Kościuszki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group