Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 542
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Ulepili gigantycznego bałwana

Niedziela, 3 marca 2013, 14:00
Aktualizacja: 14:01
Autor: red.
Gmina Żarów: Ulepili gigantycznego bałwana
Fot. UM Żarów
Prawie pięć metrów wysokości mierzył największy bałwan ulepiony przez trzydziestodwuosobową grupę mieszkańców Kalna. Inne również zachwycały swoimi rozmiarami oraz wielką pomysłowością.

Najlepsi w lepieniu giganto-bałwanów okazali się mieszkańcy Kalna i Krukowa. Ci pierwsi zaprezentowali największego śnieżnego bałwana. Giganto-bałwan mieszkańców Krukowa natomiast zachwycał swoim innowacyjnym wykonaniem. W nagrodę, najbardziej aktywni mieszkańcy tych dwóch miejscowości, będą mogli pojechać do wrocławskiego aquaparku lub Bobolandii we Wrocławiu. Do wyboru dla laureatów zimowego konkursu jest także filmowy seans w świdnickim kinie Cinema 3D.

To już druga edycja konkursu organizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej, Młodzieżową Radę Miejską oraz Urząd Miejski w Żarowie, która cieszyła się tak dużym zainteresowaniem. W tegorocznej zimowej integracji uczestniczyła ponad stuosobowa grupa mieszkańców gminy Żarów. Giganto-bałwany powalały nie tylko wielkością, ale przede wszystkim swoim wyglądem. Jedne były zaopatrzone w rozmaite akcesoria, innym natomiast wyrzeźbiono w śniegu piękne muskuły. Były to tak zwane bałwany-mięśniaki – śmieje się Marta Plizga z żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Drugie miejsca za równie imponujące giganto-bałwany wywalczyli mieszkańcy Łażan, Siedlimowic oraz Żarowa. Wspólną nagrodą będzie dla nich integracyjny wyjazd do aquaparku we Wrocławiu.

Mimo panującego zimna wspólne lepienie bałwana było świetną zabawą dla wszystkich biorących udział w tym przedsięwzięciu. Nie zabrakło także ciepłej herbatki oraz dodających energii słodkości. Nasz bałwan wygrał. Gratulacje dla całego zespołu zaangażowanego w jego powstanie! – czytamy na profilu facebookowym Stowarzyszenia „Nasz Kruków”.

Bałwany oceniane były przez trzyosobową komisję konkursową, w składzie: Anita Denes-Ziemkiewicz, Marta Plizga oraz Krystian Chęciek. Pomiaru wielkości konkursowych bałwanów komisja przeprowadzała od 25 do 27 lutego.

Wszystkie terminy integracyjnych wyjazdów zostaną szczegółowo ustalone wspólnie z mieszkańcami. Wspólne szaleństwo na basenie, w Bobolandii lub w kinie czekać będzie na laureatów już w marcu – dopowiada Anita Denes-Ziemkiewicz, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group