Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ulica Chłopska do remontu

Piątek, 12 kwietnia 2019, 17:50
Autor: red
Świdnica: Ulica Chłopska do remontu
Fot. UM Świdnica
W drugiej połowie kwietnia rozpocznie się rozbudowa ulicy Chłopskiej w Świdnicy.

Wykonawcą tego zadania będzie Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „STA – DAR” Dariusz Stańczyk ze Świebodzic, które wybrane zostało w ramach przetargu. Wartość prac to ponad 1 milion złotych. Termin ich zakończenia planowany jest do końca października br.

Prace będą polegać na zmianie nawierzchni jezdni gruntowej na kostkę betonową na długości około 300 metrów. Od strony zabudowy mieszkaniowej powstanie nowy chodnik. Ulica wzbogaci się o 41 miejsc postojowych. Przebudowane zostaną istniejące zjazdy do posesji, wybudowany będzie także plac manewrowy do zawracania. Od strony rowu kolejowego pojawią się barieroporęcze, w celu uniemożliwienia przechodzenia przez tory kolejowe do ul. Działkowej. Dodatkowo, powstanie kanalizacja deszczowa oraz sieć oświetlenia ulicznego. Przed robotami drogowymi Dolnośląska Służba Gazownictwa położy sieć gazową.
- Jednym z moich celów inwestycyjnych jest likwidacja dróg gruntowych, stanowiących dojazd do posesji mieszkalnych na terenie Świdnicy. Kilkunastoletnie zaniedbania w tym zakresie spowodowały, że zadania rozłożyliśmy na kilka lat. Rozwiązanych zostało już większość najpilniejszych problemów w tym zakresie. W mieście są jeszcze jednak takie ulice, które wymagają modernizacji – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Przypomnijmy, że od 2015 roku zrealizowano między innymi przebudowę dróg o nawierzchni gruntowej przy ulicach: Legii Nadwiślańskiej, Letniej, Szczęśliwej, Podmiejskiej, Józefa Longina Sowińskiego, drogę do klubu seniora przy ul. Rolniczej, a także drogę dojazdową do Szkoły Podstawowej nr 2. Wybudowano również sięgacz ulicy Kątnej i Franciszka Jarzyny, sięgacz ulicy Świętojańskiej, ulicę Deszczową, a także sięgacz ulic Leśnej i Brata Alberta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group