Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Ulica Dworcowa w Żarowie w trakcie remontu

Środa, 5 listopada 2014, 11:51
Aktualizacja: 11:52
Autor: red.
Żarów: Ulica Dworcowa w Żarowie w trakcie remontu
Fot. UM Żarów
Na końcowy efekt trzeba jeszcze trochę poczekać, choć gołym okiem widać, że ulica Dworcowa w Żarowie nabiera zupełnie nowego wyglądu. Podobnie, jak zmodernizowane targowisko, miejsce to stanie się drugą wizytówką miasta.

Centrum tej ulicy nie zdobi już stary przystanek autobusowy, który został wyburzony, a ekipa remontowa przystąpiła do kolejnej części przebudowy tego terenu. - W tej chwili plac przy ulicy Dworcowej w Żarowie jest utwardzany kostką betonową. Nowe ścieżki z kostki betonowej pojawią się na całym tym terenie, również tuż nieopodal posesji przedsiębiorców, którzy tutaj ulokowali swoje sklepy. Jeszcze w listopadzie mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej wiaty przystankowej, stosunkowo mniejszej i bardziej atrakcyjniejszej - wyjaśnia Przemysław Sikora, kierownik Referatu Oświaty Funduszy Zewnętrznych i Promocji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Zmieniająca się przestrzeń przy ulicy Dworcowej cieszy przede wszystkim żarowskich handlowców. Wspólnie planują, jak jeszcze dobrze zagospodarować to miejsce. - Chcemy upiększyć ulicę Dworcową. To jedna z centralnych dzielnic Żarowa, tłumnie odwiedzana przez mieszkańców miasta. Dlatego musi być ozdobą Żarowa. Planujemy nasadzić tutaj klomby, krzewy i ozdobne krzewy, które nadadzą kolorytu temu miejscu. Mamy tylko nadzieję, że nasza wspólna praca nie pójdzie na marne. A ulica Dworcowa w Żarowie nie stanie się obiektem zainteresowania chuliganów - przyznaje Anna Wolska, właścicielka sklepu odzieżowego przy ul. Dworcowej w Żarowie.

Handlowcy, którzy prowadzą sklepy przy ulicy Dworcowej konsultują swoje pomysły z burmistrzem Żarowa. - Takie też było nasze pierwotne założenie. Często odwiedzam zmieniający się plac przy ulicy Dworcowej i rozmawiam z mieszkańcami, którzy zaskakują mnie swoimi inicjatywami. Wiele z nich, wspólnym wysiłkiem i zaangażowaniem z pewnością uda się zrealizować - przyznaje burmistrz Leszek Michalak.

Na przebudowę ulicy Dworcowej gmina Żarów pozyskała dodatkowe środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Inwestycja będzie wspófinansowana nie tylko z budżetu gminy Żarów, ale również dofinansowaniem w wysokości ponad 17 tysięcy złotych.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group