Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Ulica Dworcowa w Żarowie z nową nawierzchnią asfaltową

Niedziela, 1 lipca 2018, 9:41
Autor: red
Żarów: Ulica Dworcowa w Żarowie z nową nawierzchnią asfaltową
Fot. UM Żarów
Kończą się prace związane z modernizacją ulicy Dworcowej w Żarowie. Droga zyskała nową nawierzchnię asfaltową, dzięki której poprawi się komfort jazdy na tym odcinku drogowym.

Będzie przede wszystkim bezpieczniej i estetyczniej. Po zakończeniu prac przy ulicy Dworcowej rozpocznie się remont kolejnej drogi przy ulicy Wojska Polskiego.

Inwestycje te realizowane są w ramach dużego projektu "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych", który objęty jest dofinansowaniem unijnym.
- Ulica Dworcowa jest pierwszą z kilkunastu dróg, które zostaną przebudowane. Podpisaliśmy już umowę na remonty i wymianę nawierzchni kolejnych dróg przy ulicach Puszkina, Słowackiego, Kopernika, Placu Wolności i Kwiatowej. Prace te rozpoczną się w następnej kolejności. Dzięki realizacji tego zadania drogi gminne w naszym mieście zostaną kompleksowo przebudowane, co wpłynie przede wszystkim na poprawę komfortu jazdy użytkowników ruchu drogowego - wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Tuż po zakończeniu prac, droga przy ulicy Dworcowej w Żarowie, która stanowi główne dojście do targowiska miejskiego, zostanie udostępniona kierowcom oraz mieszkańcom. Będzie to kolejna inwestycja zrealizowana w centrum naszego miasta, gdzie przez ostatnich kilka miesięcy dużo się działo. Zakończyła się tutaj już budowa Centrum Przesiadkowego i ronda, do użytku mieszkańców oddano budynek dworca PKP, nowe parkingi i ścieżki rowerowe wraz z nowym oświetleniem.

Remont ulicy Dworcowej w Żarowie pochłonie dokładnie 912.229,51 złotych. Przebudowa drogi zostanie sfinansowana ze środków własnych budżetu gminy Żarów i pozyskanego dofinansowania.

Wartość całego zadania opiewa na kwotę 5.866.510,15 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group