Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Ulica Kopernika w Żarowie w remoncie

Sobota, 28 lipca 2018, 17:39
Autor: red
Żarów: Ulica Kopernika w Żarowie w remoncie
Fot. UM Żarów
Ruszyły prace związane z remontem ulicy Kopernika w Żarowie. Jest to już kolejna droga, która zmodernizowana zostanie w ramach dużego projektu "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych".

Na czas remontu droga została zamknięta i wprowadzono tymczasową organizację ruchu.
- Rozpoczęły się kolejne prace przy remoncie dróg gminnych na terenie miasta. Niebawem zakończy się drugi etap przebudowy ulicy Dworcowej i kolejny odcinek tej ulicy zyska nową nawierzchnię asfaltową. Wykonawca inwestycji rozpoczął już prace przy ulicy Wojska Polskiego oraz Kopernika w Żarowie. Trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym, ale są one chwilowe. W nastepnej kolejności wymieniona zostanie nawierzchnia przy Placu Wolności oraz przy ulicach Puszkina, Słowackiego i Kwiatowej w Żarowie - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Wszystkie inwestycje drogowe, realizowane w tej chwili na terenie naszego miasta realizowane są ze środków własnych budżetu gminy Żarów i pozyskanego dofinansowania na zadanie "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych". Wartość całego zadania opiewa na kwotę 5.866.510,15 złotych.

W ramach całego zadania przebudowane zostaną drogi przy ulicach: Puszkina, Słowackiego, Kopernika, Placu Wolności, Kwiatowej, Dworcowej, Wojska Polskiego, Sportowej, Zamkowej i Mickiewicza. Remont ulicy Kopernika w Żarowie kosztować będzie 207.437,56 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group