Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 863
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ulica Sowińskiego po remoncie

Piątek, 15 lutego 2019, 9:45
Autor: red
Świdnica: Ulica Sowińskiego po remoncie
Fot. UM Świdnica
Zakończyła się budowa drogi gminnej, dojazdowej przy ul. Józefa Longina Sowińskiego w Świdnicy. Wykonano nową kanalizację deszczową i oświetlenie. Powstała jezdnia o szerokości 5 metrów, jednostronny chodnik oraz zatoki postojowe na 29 miejsc. Dla mieszkańców Słotwiny droga ta stanowi wygodne połączenie komunikacyjne z Osiedlem Młodych.

Dodatkowo wykonano również warstwę stabilizacji pod konstrukcją jezdni i zatoki parkingowej. Rozwiązanie to było konieczne z uwagi na występowanie gruntów wysadzinowych – czyli podłoża podatnego na wypychanie się w górę podczas zamarzania wód gruntowych, co potwierdzone zostało opinią geotechniczną.

- Jednym z moich celów inwestycyjnych jest likwidacja dróg gruntowych, stanowiących dojazd do posesji mieszkalnych na terenie Świdnicy. Kilkunastoletnie zaniedbania w tym zakresie spowodowały, że zadania rozłożyliśmy na kilka lat. Rozwiązanych zostało już większość najpilniejszych problemów w tym zakresie. W mieście są jeszcze jednak takie ulice, które wymagają modernizacji. Niedługo przystąpimy do przebudowy kolejnej z dróg gruntowych, czyli ulicy Chłopskiej. Następne zadania w tym zakresie na pewno znajdą się w planach inwestycyjnych miasta – dodaje Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Przypomnijmy, że od 2015 roku zrealizowano między innymi przebudowę dróg o nawierzchni gruntowej przy ulicach: Legii Nadwiślańskiej, Letniej, Szczęśliwej, Podmiejskiej, drogę do klubu seniora przy ul. Rolniczej, a także drogę dojazdową do Szkoły Podstawowej nr 2. Wybudowano również sięgacz ulicy Kątnej i Franciszka Jarzyny, sięgacz ulicy Świętojańskiej, ulicę Deszczową, a także sięgacz ulic Leśnej i Brata Alberta.

Wykonawcą inwestycji przy ul. Sowińskiego była świdnicka firma MAT-BRUK Jolanta Wilas-Matysiak. Wartość realizacji zadania to ponad 970 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group