Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Ulica Sportowa w Żarowie w remoncie

Sobota, 8 grudnia 2018, 9:10
Autor: red
Żarów: Ulica Sportowa w Żarowie w remoncie
Fot. UM Żarów
Kontynuujemy kolejne inwestycje drogowe na terenie naszego miasta. Jak do tej pory wyremontowane zostały drogi przy ul. Wojska Polskiego, Dworcowej, Placu Wolności, Kopernika, Słowackiego, Puszkina i Kwiatowej. W tej chwili prace rozpoczęły się także przy ulicy Sportowej w Żarowie i zrywana jest tam stara nawierzchnia, która wykonana była jeszcze ze starej, zniszczonej kostki.

Wszystkie zadania drogowe są realizowane w ramach dużego projektu "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych".
- W sumie do użytku mieszkańców oddano już łącznie siedem przebudowanych nawierzchni drogowych. Rozpoczął się remont drogi przy ulicy Sportowej w Żarowie, a w następnym etapie ruszymy już z pracami drogowymi na ulicy Zamkowej. Jako ostatnia wyremontowana zostanie nawierzchnia przy ulicy Mickiewicza, która przebudowana będzie na odcinku od ronda do przejazdu kolejowego. Zakończenie całego zadania określone zostało w umowie na sierpień 2019 rok - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Wszystkie inwestycje drogowe finansowane są ze środków własnych budżetu gminy Żarów oraz dofinansowania, które zostało przyznane w ramach realizacji unijnego projektu ""Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych". Wartość dofinansowania to kwota 3 867 257,09 złotych. Koszt remontu dróg przy ulicy Sportowej oraz Zamkowej wynosi 577 tysięcy złotych.

Dzięki przeprowadzonym pracom drogi gminne na terenie naszego miasta zyskały nowe nawierzchnie, co wpłynęło nie tylko na estetykę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group