Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 956
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Ulica Zamkowa w Żarowie w remoncie

Niedziela, 17 lutego 2019, 17:41
Autor: red
Żarów: Ulica Zamkowa w Żarowie w remoncie
Fot. UM Żarów
Kontynuowana jest kolejna inwestycja drogowa na terenie Żarowa. Jak do tej pory wyremontowane zostały drogi przy ul. Wojska Polskiego, Dworcowej, Placu Wolności, Kopernika, Słowackiego, Puszkina i Kwiatowej. W tej chwili prace prowadzone są przy ulicy Zamkowej w Żarowie i zrywana jest tam stara nawierzchnia. Wciąż trwają również prace remontowe przy przebudowie ulicy Sportowej, która jest już przygotowana pod wylanie nowej nawierzchni asfaltowej.

Wszystkie zadania drogowe są realizowane w ramach dużego projektu "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych".
- Kolejny etap prac za nami. Zmodernizowanych zostało siedem dróg na terenie naszego miasta. Jako ostatnie wyremontowane zostaną drogi przy ul. Sportowej, Zamkowej i Mickiewicza. Prace przy ul. Sportowej zaczęły się kilka tygodni temu, a w chwili obecnej trwa przebudowa ulicy Zamkowej. Wszystkie prace w tej części miasta powinny zakończyć się początkiem kwietnia. Niebawem ruszymy także z remontem ulicy Mickiewicza, która przebudowana będzie na odcinku od ronda do przejazdu kolejowego. Zakończenie całego zadania określone zostało w umowie na sierpień 2019 rok - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Wszystkie inwestycje drogowe finansowane są ze środków własnych budżetu gminy Żarów oraz dofinansowania, które zostało przyznane w ramach realizacji unijnego projektu ""Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych". Wartość dofinansowania to kwota 3 867 257,09 złotych. Koszt remontu dróg przy ulicy Sportowej oraz Zamkowej wynosi 577 tysięcy złotych.

Dzięki przeprowadzonym pracom drogi gminne na terenie naszego miasta zyskały nowe nawierzchnie, co wpłynęło nie tylko na estetykę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group