Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 1031
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pastuchów: Umocnieni seniorzy

Środa, 8 czerwca 2022, 9:37
Autor: red
Pastuchów: Umocnieni seniorzy
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Po sukcesie projektu „Seniorzy czują bluesa”, jaki jesienią 2021 r. w Pastuchowie zrealizowała Fundacja Via Salutis, ruszył kolejny projekt „uMOCnieni – SENIORZY na drodze DOBROstanu”. Ponownie biorą w nim udział seniorzy z Pastuchowa. Czekają ich m.in. wyjazdy integracyjne, zajęcia jogi, gimnastyki, warsztaty z aktorem.

Realizatorem projektu ponownie jest Fundacja Via Salutis. Finansowany jest on z budżetu samorządu województwa dolnośląskiego. Skierowany jest do seniorów z trzech gmin: Wałbrzych, Jaworzyna Śląska i Strzegom, a jego celem jest wyzwalanie MOCY seniorów, integracja i edukacja.

W ramach projektu zaplanowano wyjazdy integracyjne, zajęcia jogi, śmiechu, gimnastyki pamięci, kinezjologii, warsztaty improwizacyjne z aktorem, warsztaty rękodzieła i sztuki oraz warsztaty rozwojowe dla seniorów. Biorą w nim udział seniorzy z Wałbrzycha, Strzegomia, Rogoźnicy, Pastuchowa.

- Nic nas nie zatrzyma w działaniu na rzecz naszych seniorów, mieszkańców miasta i regionu oraz edukatorów senioralnych. Projekt nabiera tempa, w tym tygodniu zaczynamy kolejny blok „MOC IMPROWIZACJI”. Będziemy, pracując technikami aktorskimi, odkrywać nowe moce, nowe pozytywne oblicza własnego JA SENIORÓW. Wykorzystując improwizację, będziemy nabywać nowe umiejętności radzenia sobie ze stresem, z pędem świata, uczyć się odnajdywać w zmianie nowe możliwości. Ożywimy wyobraźnię i będzie dużo uśmiechów i śmiechu. W projekcie stawiamy na radość życia, na moc natury i bycia razem, dlatego już niebawem kolejny wyjazd dolnośląskich seniorów, aby zacieśnić więzy i wzmocnić moc integracji, którą rozpoczęliśmy nasz projekt. W projekcie uwalniamy już MOC śmiechu i pamięci, MOC kinezjologii i MOC tworzenia, czas na odkrywanie kolejnych MOCY – zachęcają przedstawiciele Fundacji Via Salutis.

Fundacja Via Salutis powstała w czerwcu 2019 r., aby działać na rzecz promowania stylu życia opartego na zdrowiu, komunikacji, edukacji, aktywizacji różnych grup społecznych. Od początku skupia się na integracji lokalnych środowisk senioralnych. Jest także członkiem koalicji na rzecz zdrowego starzenia się przy Społecznej Akademii Nauk w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group