Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 582
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Umowa na budowę kanalizacji podpisana

Poniedziałek, 14 stycznia 2013, 0:08
Aktualizacja: 0:10
Autor: red.
Dobra wiadomość na początku nowego roku napłynęła do mieszkańców Wierzbnej, Bożanowa i Kalna. Długo wyczekiwana przez nich inwestycja ma szansę zostać zrealizowana w najbliższych latach.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego pozytywnie rozpatrzył wniosek gminy Żarów o dofinansowanie inwestycji „Budowa sieci wodociągowej z przyłączami w Bożanowie i sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami w Bożanowie i Wierzbnej z przesyłem do Żarowa”.

W piątek 4 stycznia w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu pod umową o dofinansowanie swoje podpisy złożył burmistrz Żarowa Leszek Michalak oraz w imieniu samorządu województwa dolnośląskiego członek zarządu województwa dolnośląskiego Włodzimierz Chlebosz.

Szacowana wartość inwestycji to 5,5 miliona złotych, z czego 4 miliony to środki unijne, które gmina Żarów pozyskała w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

– To jedna z priorytetowych inwestycji w naszej gminie. Po raz kolejny sięgnęliśmy po środki zewnętrzne. Skutecznie ich pozyskanie pozwoli nam rozpocząć proces kanalizacji naszej gminy – powiedział burmistrz Żarowa Leszek Michalak.

W ramach inwestycji wymieniona zostanie sieć wodociągowa na odcinku Żarów – Bożanów oraz wybudowana sieć kanalizacyjna we wsi Wierzbna, Bożanów z odnogą w kierunku Kalna. Całość zostanie połączona do sieci kanalizacyjnej w Żarowie.

Planowany termin zakończenie inwestycji to końcówka 2014 roku.

(UM Żarów)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group