Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 692
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mielęcin: Umowa na rondo podpisana

Wtorek, 23 kwietnia 2024, 15:30
Autor: red
Mielęcin: Umowa na rondo podpisana
Fot. UM Żarów
W miejscu obecnego skrzyżowania drogi krajowej nr 5 z drogą powiatową na Mielęcin powstanie czterowlotowe rondo.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA] podpisała umowę z wykonawcą prac na realizacje tego zadania. Zadanie w systemie buduj zrealizuje firma Bickhardt Bau Polska z Siechnic.

Obecnie droga krajowa nr 5 krzyżuje się z drogą powiatową łączącą Gościsław z Mielęcinem (DP nr 3396D). Jest to skrzyżowanie kolizyjne z uwagi na dużą liczbę pojazdów, które dojeżdżają do strefy ekonomicznej w Żarowie. Inwestycja swoim zakresem obejmie przede wszystkim przebudowę skrzyżowania zwykłego na skrzyżowanie skanalizowane typu rondo - czterowlotowe z jednym bypassem w kierunku Wrocławia. Rondo będzie posiadało oświetlenie drogowe. Dodatkowo zostanie wybudowane odwodnienie drogi wraz z kanalizacją deszczową oraz wykonane zostaną urządzenia ochrony środowiska.

Zadanie zostanie zrealizowane w przeciągu 18 miesięcy od podpisania umowy. Wartość umowy wynosi ponad 11,6 mln zł. Będziemy Państwa niezwłocznie informować, kiedy rozpoczną się pierwsze roboty budowlane i przekazywać na bieżąco wszystkie informacje od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Mieszkańcy, ale także drogowcy czekają na przebudowę skrzyżowania wiele lat. Zarówno samorządowcy, jak i sami mieszkańcy wspólnie zabiegaliśmy, aby ten kolizyjny i niebezpieczny odcinek drogowy w końcu został przebudowany. Cieszę się, że przetarg został rozstrzygnięty i podpisano umowę z wykonawcą inwestycji. Czekamy z wielką niecierpliwością, aż ruszą pierwsze prace drogowe – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group