Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Region: Umowa podpisana

Niedziela, 15 maja 2016, 7:15
Aktualizacja: 15:34
Autor: opr.red.
Świdnica/Region: Umowa podpisana
Fot. użyczone
Blisko pół roku od podpisania umowy przyjaźni z włoską gminą Adria w Urzędzie Gminy, uroczyste zawarcie aktu odbyło się 7 maja br. w ratuszu miasta Adria.

- Za wspólny cel stawiamy sobie przede wszystkim pogłębianie i rozwój obustronnej współpracy oraz szacunek i zrozumienie dla swoich osiągnięć, tradycji i dziejów – podkreślali zgodnie wójt gminy Teresa Mazurek oraz burmistrz Adrii Massimo Barbujani.

Spotkania ludzi z rożnych stron Europy dają możliwość wspólnego rozwiązywania problemów, wymiany poglądów i doświadczeń. Współpraca może mobilizować do działania młodych ludzi i ich rówieśników z innych krajów. Może pomóc każdemu zrozumieć czym jest Europa, co znaczy we współczesnym świecie i dokąd nas zaprowadzi – mówił burmistrz Adrii Massimo Barbujani.

To dla nas ważny dzień, że możemy w wolnej Europie, bez granic budować porozumienie między naszymi gminami i miastami. Ważne są dokumenty, ale w tych wszystkich działaniach nie możemy zapominać o naszych mieszkańcach i ludziach młodych, do których należy przyszłość Europy. Dziękuję władzom miasta Adria oraz członkom stowarzyszenia Adria Nostra za zaproszenie naszej delegacji. Mając żywo w pamięci wizytę w naszej gminie oraz deklaracje o współpracy złożone przez przedstawicieli miasta Adria, stowarzyszeń, młodzież, jesteśmy przekonani, że współpraca będzie żywa – podkreślała wójt Teresa Mazurek.

Miłym akcentem podczas uroczystości podpisania umowy przyjaźni była obecność polsko-włoskiego małżeństwa, które mieszka w Adrii, a którym burmistrz Massimo Barbujani udzielał ślubu.

Adria to miasto we Włoszech w Wenecji Euganejskiej, między dolnym Padem i Adygą, starożytny ważny port morski Etrusków, obecnie 25 kilometrów od Morza Adriatyckiego. Miasto zostało założone w VI wieku p.n.e. Obecnie Adrię jak i 8 przyległych miejscowości zamieszkuje blisko 21 tys. mieszkańców, na powierzchni 113 km2. W Adrii działa ok. 100 organizacji pozarządowych, społecznych, które animują życie społeczno-kulturalne w mieście. Wśród nich stowarzyszenie Adria Nostra, która była organizatorem święta CAŁA ADRIA WSIADA DO KARET.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group