Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Umowy już podpisane

Środa, 10 maja 2023, 17:59
Autor: red
Żarów: Umowy już podpisane
Fot. UM Żarów
Jeszcze w maju, jak zapowiada wykonawca inwestycji, rozpoczną się prace przy budowie dróg na ul. Cembrowskiego i Stumetrówki w Żarowie.

Burmistrz Leszek Michalak wraz z zastępcą burmistrza Przemysławem Sikorą podpisali umowę na przebudowę kolejnych dróg na terenie naszego miasta przy ul. Cembrowskiego, Stumetrówki i Ks. Jadwigi. Inwestycję realizować będzie firma ANKRA wyłoniona z przetargu, która zgodnie z podpisaną umową, ma 400 dni na zrealizowanie całego zadania.

- Pod koniec kwietnia gmina Żarów podpisała umowę z wykonawcą na wykonanie przebudowy trzech dróg na terenie gminy Żarów przy ul. Ks. Jadwigi, Cembrowskiego i Stumetrówki. Pozyskaliśmy dofinansowanie z Rządowego Programu Polski Ład. Jest to już kolejne dofinansowanie na drogi realizowane na terenie naszej gminy. W ramach inwestycji, która wyniesie 5 mln zł, a dofinansowanie 3,8 mln zł wykonana zostanie nawierzchnia z kostki betonowej, kanalizacja deszczowa, a także oświetlenie energooszczędne w technologii LED. Dodatkowo na ul. Ks. Jadwigi wykonana zostanie również ścieżka rowerowa i chodniki. Prace rozpoczną się w tym roku, inwestycja będzie trwała 13 miesięcy, zgodnie z umową prace kontynuowane będą na przełomie dwóch lat – wyjaśnia zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Z mających się rozpocząć już niebawem inwestycji cieszą się także mieszkańcy tych terenów, którzy czekali długie lata na przebudowę i modernizację dróg.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group