Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1043
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Umowy na przebudowę dróg podpisane

Wtorek, 17 kwietnia 2018, 15:06
Autor: red
Żarów: Umowy na przebudowę dróg podpisane
Fot. UM Żarów
Stare i zniszczone nawierzchnie drogowe przy ulicy Wojska Polskiego i Dworcowej w Żarowie doczekają się gruntownego remontu. Burmistrz Leszek Michalak podpisał umowy z wykonawcą inwestycji Świdnickim Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów.

Inwestycje realizowane będą w ramach zadania "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych". Ulice Wojska Polskiego i Dworcowa są to dwie pierwsze drogi, które zostaną zmodernizowane w ramach tego zadania.
- Będą to kolejne inwestycje drogowe realizowane na terenie naszego miasta. Drogi, które zostaną przebudowane w ramach zadania rewitalizacyjnego, na które nasza gmina pozyskała unijne dofinansowanie są stare i wymagają kapitalnego remontu. Są to tylko dwie drogi z kilkunastu, które zostaną gruntownie przebudowane. W kolejce czekają następne, a ich remont przyczyni się także do zmiany wizerunku miasta - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Wiele zadań realizowanych jest obecnie na terenie Żarowa, dlatego remont dróg przy ul. Wojska Polskiego i Dworcowej został zaplanowany w okresie wakacyjnym. Wykonawca ma czas do końca sierpnia, aby zrealizować te zadania. Oprócz ulicy Wojska Polskiego i Dworcowej wyremontowane zostaną jeszcze drogi przy ulicach: Kopernika, Kwiatowej, Mickiewicza, Placu Wolności, Puszkina, Słowackiego, Sportowej i Zamkowej. Na remont kolejnych dróg będą ogłoszone przetargi i tuż po podpisaniu umowy z wykonawcą robót rozpoczną się prace remontowe przy kolejnych drogach w mieście.
- W ramach prac przewidziane zostały nowe nawierzchnie mineralno-bitumiczne. Wykonana zostanie także nowa kanalizacja deszczowa, krawężniki, studzienki oraz nowa warstwa podbudowy. Remont ulicy Dworcowej, zgodnie z podpisaną umową potrwa do końca lipca, a ulicy Wojska Polskiego do końca sierpnia - wyjaśnia Wojciech Lesiak z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Wartość inwestycji drogowych przy ul. Wojska Polskiego i Dworcowej to kwota 1.337.876,74 złotych. Inwestycje sfinansowane zostaną ze środków własnych budżetu gminy Żarów i pozyskanego dofinansowania na zadanie "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych". Wartość całego zadania opiewa na kwotę 5.866.510,15 złotych.
- W piątek, 6 kwietnia została podpisana umowa dotycząca wykonania nowej nawierzchni asfaltowej ulic Wojska Polskiego i Dworcowej. Jest to długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja, a jednocześnie ważna i kolejna drogowa w naszym mieście. Prace ruszą w okresie wakacyjnym, bo jest wówczas mniejsze natężenie ruchu. Każda budowa przynosi za sobą utrudnienia i uciążliwości dla mieszkańców, ale jest zapewnienie wykonawcy, że prace przebiegną szybko i sprawnie. Remont dróg z pewnością poprawi komfort jazdy. Zrobi się bezpieczniej i estetyczniej - mówi radna Iwona Nieradka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group