Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Umowy na termomodernizację szkół podpisane

Wtorek, 30 września 2014, 11:41
Aktualizacja: 14:03
Autor: red.
Gmina Dobromierz: Umowy na termomodernizację szkół podpisane
Fot. UG Dobromierz
24 września gminę Dobromierz odwiedzili Jerzy Tutaj, członek zarządu województwa dolnośląskiego oraz Krystian Ulbin, przedstawiciel Departamentu Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim. Podczas wizyty wicemarszałek Jerzy Tutaj i wójt gminy Dobromierz Jerzy Ulbin podpisali umowę na termomodernizację Szkoły Podstawowej w Gniewkowie oraz Szkoły Podstawowej w Dobromierzu.

Wicemarszałek Jerzy Tutaj złożył wizytę w szkołach w Dobromierzu i Gniewkowie, w których trwają już prace remontowe. Spotkał się zarówno z gronem pedagogicznym, uczniami, radnymi, jak i z przybyłymi na spotkanie przedstawicielami rodziców.

- Współpraca z Panem Wójtem układa się bardzo dobrze, za co chciałbym serdecznie podziękować. W Gminie Dobromierz większość inwestycji realizowana jest przy wsparciu funduszy unijnych lub środków z budżetu województwa. Pan Wójt bardzo intensywnie zabiega o te dotacji, ale robi to przede wszystkim skutecznie – powiedział dr Jerzy Tutaj, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Gmina Dobromierz realizuje projekt o wartości prawie 700 tysięcy złotych, z czego blisko 590 tysięcy złotych pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Zakres zadania obejmuje m.in. ocieplenie powierzchni ścian zewnętrznych, stropodachu i modernizację ogrzewania. Termin zakończenia robót planowany jest na grudzień 2014 roku.
- Pragnę zwrócić uwagę, że w ostatnich dniach otrzymaliśmy tytuł GMINA ROKU 2014 w kategorii gmin wiejskich Dolnego Śląska. Również za to, że dbamy o oświatę szkolną i przedszkolną dla naszych dzieci. Dzisiaj podpisaliśmy umowy na termomodernizacje szkół, a bez dotacji pokrywających 85% kosztów nie bylibyśmy w stanie wykonać tych inwestycji.

To pozwoli w następnych latach zdecydowanie zmniejszyć wydatki na ogrzewanie i poprawi estetykę elewacji zewnętrznych. Jestem w pełni zadowolony, że to co robimy jest zauważalne zarówno w gminie, jak i na zewnątrz – powiedział wójt Jerzy Ulbin.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group