Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: UNICEF od 5 lat patronuje SP w Imbramowicach

Środa, 7 czerwca 2017, 13:25
Autor: red
Imbramowice: UNICEF od 5 lat patronuje SP w Imbramowicach
Fot. UM Żarów
Występy artystyczne, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, podziękowania i gratulacje. Tak Szkoła Podstawowa w Imbramowicach świętowała piątą rocznicę nadania imienia UNICEF placówce.

To był wyjątkowy dzień dla całej szkolnej społeczności. Podczas wspólnego świętowania uczniowie szkoły przypomnieli również o akcjach, w których uczestniczy ich placówka.
- Patron UNICEF zobowiązuje. To dla nas nie tylko powód do dumy, ale również zobowiązanie do podejmowania działań na rzecz słabszych, biedniejszych i potrzebujących wsparcia. Nasza szkoła brała udział w projektach "Wszystkie kolory świata", "Gwiazdka dla Afryki", "Adopcja serca", "Góra grosza", "Zbiórka darów" dla Domu Małego Dziecka w Kątach Wrocławskich, "Baw się i bądź bezpieczny" czy "Warto być dobrym". 24 maja minęła piąta rocznica nadania imienia UNICEF naszej szkole. A patron to ktoś, kogo podziwiamy i chcemy naśladować. Jego osiągnięcia, działania są dla nas wzorem i mobilizacją do działania, współpracy i integracji społeczności szkolnej i lokalnej. Staramy się sprostać tym zadaniom. Dzięki współpracy z władzami gminy, instytucjami działającymi na rzecz oświaty i kultury, sportu i zdrowia, stowarzyszeniami, dzięki pozyskiwaniu funduszy unijnych, nasi uczniowie mogą pogłębiać swój rozwój - mówiła podczas uroczystości Krystyna Waliszak dyrektor Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.

Życzenia na ręce dyrektor szkoły oraz całej społeczności szkolnej składali także zaproszeni goście.
- Wybór patrona to ważny moment w życiu szkoły. Dziś, szkoła w Imbramowicach świętuje piątą rocznicę nadania placówce imienia UNICEF. To patron szczególny. To dla szkoły zobowiązanie, a jednocześnie motywacja do stawiania sobie wymagań i podejmowania wspólnych działań, by w szkole było lepiej, mądrzej, ciekawiej, bardziej przyjaźnie. Życzę Wam dalszych sukcesów w pracy, kreatywności i zapału w realizacji trudnych zadań pedagogiczno-wychowawczych. A wam drodzy uczniowie życzę, aby nauka w Waszej szkole była fascynującą przygodą - gratulował społeczności szkolnej burmistrz Leszek Michalak.

Nie zabrakło także prezentów, które na ręce dyrektor szkoły Krystyny Waliszak składali zaproszeni goście. Słodką niespodziankę dla wszystkich dzieci przygotowali też radna powiatowa Urszula Ganczarek i radny Rady Miejskiej Waldemar Ganczarek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group