Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 912
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łażany: Unijne dofinansowanie na budowę kanalizacji w Łażanach

Czwartek, 13 października 2016, 10:40
Autor: red
Łażany: Unijne dofinansowanie na budowę kanalizacji w Łażanach
Fot. UM Żarów
Kolejny projekt o dofinansowanie którego ubiegała się gmina Żarów doczekał się pozytywnej weryfikacji.

W siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie burmistrz Leszek Michalak oraz skarbnik gminy Renata Dawlewicz podpisali umowę o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej projektu "Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Aglomeracji Żarów poprzez budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łażany" w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowiska 2014-2020, działanie 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach.

Pozyskana kwota dotacji to ponad 3 miliony złotych.
- To bardzo ważna informacja dla naszych mieszkańców, którzy od wielu lat czekali na tę inwestycję. Przedsięwzięcie to w dużej mierze pozwoli na uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie naszej gminy. A dzięki temu poprawią się warunki życia mieszkańców wsi. Pierwsze prace budowlane powinny rozpocząć się w pierwszym kwartale przyszłego roku - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje budowę 6,02 km sieci kanalizacji sanitarnej w Łażanach i podłączenie do systemu 636 mieszkańców. Dzięki temu ścieki odprowadzane będą do oczyszczalni ścieków w Żarowie. Jednocześnie w ramach projektu przewidziana jest również budowa przepompowni ścieków wraz z kolektorem tłocznym oraz sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie ulic Polnej i Szkolnej w Łażanach. Wszystkie prace budowlane zakończą się w 2018 roku.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 4 425 576,28 złotych, z czego 3 058 325,06 złotych stanowi dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Umowę o dofinansowanie projektu "Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Aglomeracji Żarów poprzez budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łażany" podpisali burmistrz Leszek Michalak i skarbnik gminy Renata Dawlewicz, a z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierz Kujda prezes zarządu oraz dyrektor Departamentu Ochrony Wód Ewa Kamieńska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group