Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 627
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Unijne pieniądze na wyciągnięcie ręki

Piątek, 31 października 2014, 11:37
Aktualizacja: 16:40
Autor: red.
Żarów: Unijne pieniądze na wyciągnięcie ręki
Fot. UM Żarów
Żarów jest na dobrej drodze, aby sięgnąć po duże środki unijne. Według zapewnień prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja w drugim kwartale 2015 roku do Żarowa trafią pieniądze, które przeznaczone zostaną na realizację wielu zadań inwestycyjnych.

Wśród nich będą projekty związane z rewitalizacją budynków mieszkalnych, remontem dróg, budową nowego oświetlenia, budową ścieżek rowerowych, rewitalizacją parku miejskiego, wyposażeniem placówek oświatowych, budową nowych placów zabaw, rozbudową świetlic wiejskich czy budową kanalizacji. O tym, na czym polega idea Aglomeracji Wałbrzyskiej, jakie są nowe możliwości finansowe, z których mogą korzystać gminy i kiedy środki te zasilą budżety gmin wyjaśniał mieszkańcom Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. Do Żarowa przyjechał na zaproszenie burmistrza Leszka Michalaka. - Aglomeracja Wałbrzyska otrzymała już zapewnienie o otrzymaniu dofinansowania na kwotę ponad 900 milionów złotych na projekty, które sami zgłosiliśmy. Wśród nich są również projekty Żarowa. Będziemy się tymi środkami finansowymi dzielić, na wszystkie gminy, które są członkami naszej aglomeracji. Ważne jest również to, że będą to projekty, które integrują, bo taka jest istota nowej perspektywy finansowej - mówił podczas spotkania w Żarowie prezydent Roman Szełemej.

Pieniądze, które otrzymała Aglomeracja Wałbrzyska są to największe środki, jakie w przeliczeniu na jednego mieszkańca otrzymała Aglomeracja w całej Polsce. - Udział w tym przedsięwzięciu to ogromna szansa, którą gmina Żarów zamierza wykorzystać. Aglomeracja otrzymała już potwierdzenie o przyznanym dofinansowaniu na lata 2014-2020. Z tak dużym wsparciem unijnym będziemy mogli ruszyć z kolejnymi strategicznymi inwestycjami - podkreślał burmistrz Leszek Michalak.

Żarów jest członkiem Aglomeracji Wałbrzyskiej oficjalnie od stycznia 2014 roku. Obok Żarowa Aglomerację Wałbrzyską tworzą: Boguszów-Gorce, Czarny Bór, Dobromierz, Głuszyca, Jaworzyna Śląska, Jedlina Zdrój, Miasto Kamienna Góra, Gmina Kamienna Góra, Lubawka, Marcinowice, Mieroszów, Miasto Nowa Ruda, Gmina Nowa Ruda, Radków, Stare Bogaczewice, Strzegom, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Gmina Miasto Świdnica, Gmina Świdnica, Walim i Wałbrzych.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group