Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 500
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Morawa: Uniwersytet Jeździecki na Strzegom Horse Trials

Wtorek, 21 maja 2013, 21:15
Aktualizacja: 21:16
Autor: MDvR
Morawa: Uniwersytet Jeździecki na Strzegom Horse Trials
Fot. archiwum
Podczas zbliżających się zawodów Strzegom Horse Trials odbędzie się kolejny zjazd Uniwersytetu Jeździeckiego. Strzegom Horse Trials to cztery dni sportowej rywalizacji, podczas której rozegrany zostanie Puchar Narodów w dyscyplinie wszechstronnego konkursu konia wierzchowego. Emocjom sportowym towarzyszyć będą wykłady zorganizowane w ramach ósmego zjazdu Uniwersytetu Jeździeckiego.

Jest to program edukacyjny prowadzony w formie szkoleń i kursów z różnych dziedzin jeździeckich i około-jeździeckich, na których można zdobyć lub poszerzyć wiedzę z zakresu weterynarii, pielęgnacji koni, psychologii sportu czy prawa.

8. Zjazd Uniwersytetu Jeździeckiego odbędzie się w piątek 31 maja na terenie hipodromu w Morawie koło Strzegomia. W wykładach może wziąć udział każdy bez względu na wiek czy doświadczenie. Wstęp jest bezpłatny. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest przesłanie imiennego zgłoszenia na adres: uj@horsesport.pl. Organizatorem Uniwersytetu Jeździeckiego jest Fundacja Horse Sport.

Program 8. Zjazdu Uniwersytetu Jeździeckiego

Piątek (31.05.2013)
15:00 - 16:00 - Zasady żywienia koni sportowych (mgr inż. Paulina Szybinska-Szybieniecka)
16:00- 17:00 - Zasady treningu koni użytkowanych w WKKW (lek. wet. Julia Kornaszewska)
17:00 - 18:00 - Zaufaniem i odwaga konia (Jerzy Sawka)
18:00 - 19:00 - Masaż i stretching koni (mgr Paulina Puchała)

Masaż i stretching koni
Paulina Puchała, Happy Horse Massage

Jeździectwo staje się coraz bardziej popularne, a ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia, wymagamy od naszych koni coraz więcej. Chcemy by biegały szybciej, skakały wyżej i wykonywały nienaturalne dla nich ewolucje. Zapominamy jednak, że konie, podobnie jak my - jeźdźcy, to także sportowcy, którzy potrzebują dodatkowych zabiegów pielęgnacyjno - rehabilitacyjnych, aby pozostać w dobrej formie przez wszystkie lata użytkowania.

Zasady treningu koni sportowych (WKKW)
lek. wet. Julia Kormaszewska, szpital dla koni Bona Fide

Dlaczego konie użytkowane w WKKW są bardziej narażone na kontuzje niż konie startujące w innych dyscyplinach? Jak zaplanować trening konia, jak pracować nad jego wytrzymałością i wydolnością? Na co zwrócić szczególną uwagę, aby osiągnąć maksymalną efektywność konia i uniknąć kontuzji? Na te i inne pytania odpowie lekarz weterynarii, a zarazem czynna zawodniczka konkurencji skoków i WKKW.

Zasady żywienia - dlaczego tak a nie inaczej? - żywienie koni sportowych i kierunkowe modyfikacje diety
mgr inż. Paulina Szybieniecka-Szybińska, Opti Feed

Od kilka lat na polskim rynku zaobserwować można "wysyp" różnego rodzaju pasz i suplementów diety. Producenci kuszą kolorowymi opakowaniami i zapewniają o wyjątkowości swoich produktów. Co zatem wybrać? Co będzie najlepsze dla naszego konia? Aby móc dokonać świadomego wyboru musimy być świadomi podstawowych zasad żywienia koni i wiedzieć czego potrzeba naszemu wierzchowcowi. "Zasady żywienia - dlaczego tak a nie inaczej" to propozycja wykładu dla wszystkich, którzy dbają o dobrą kondycję i zdrowie swoich koni.

(Strzegom Horse Trials)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group