Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 609
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uniwersytet Jeździecki na Strzegom Horse Trials

Wiadomości: Morawa
Wtorek, 21 maja 2013, 21:15
Aktualizacja: 21:16
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Podczas zbliżających się zawodów Strzegom Horse Trials odbędzie się kolejny zjazd Uniwersytetu Jeździeckiego. Strzegom Horse Trials to cztery dni sportowej rywalizacji, podczas której rozegrany zostanie Puchar Narodów w dyscyplinie wszechstronnego konkursu konia wierzchowego. Emocjom sportowym towarzyszyć będą wykłady zorganizowane w ramach ósmego zjazdu Uniwersytetu Jeździeckiego.

Jest to program edukacyjny prowadzony w formie szkoleń i kursów z różnych dziedzin jeździeckich i około-jeździeckich, na których można zdobyć lub poszerzyć wiedzę z zakresu weterynarii, pielęgnacji koni, psychologii sportu czy prawa.

8. Zjazd Uniwersytetu Jeździeckiego odbędzie się w piątek 31 maja na terenie hipodromu w Morawie koło Strzegomia. W wykładach może wziąć udział każdy bez względu na wiek czy doświadczenie. Wstęp jest bezpłatny. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest przesłanie imiennego zgłoszenia na adres: uj@horsesport.pl. Organizatorem Uniwersytetu Jeździeckiego jest Fundacja Horse Sport.

Program 8. Zjazdu Uniwersytetu Jeździeckiego

Piątek (31.05.2013)
15:00 - 16:00 - Zasady żywienia koni sportowych (mgr inż. Paulina Szybinska-Szybieniecka)
16:00- 17:00 - Zasady treningu koni użytkowanych w WKKW (lek. wet. Julia Kornaszewska)
17:00 - 18:00 - Zaufaniem i odwaga konia (Jerzy Sawka)
18:00 - 19:00 - Masaż i stretching koni (mgr Paulina Puchała)

Masaż i stretching koni
Paulina Puchała, Happy Horse Massage

Jeździectwo staje się coraz bardziej popularne, a ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia, wymagamy od naszych koni coraz więcej. Chcemy by biegały szybciej, skakały wyżej i wykonywały nienaturalne dla nich ewolucje. Zapominamy jednak, że konie, podobnie jak my - jeźdźcy, to także sportowcy, którzy potrzebują dodatkowych zabiegów pielęgnacyjno - rehabilitacyjnych, aby pozostać w dobrej formie przez wszystkie lata użytkowania.

Zasady treningu koni sportowych (WKKW)
lek. wet. Julia Kormaszewska, szpital dla koni Bona Fide

Dlaczego konie użytkowane w WKKW są bardziej narażone na kontuzje niż konie startujące w innych dyscyplinach? Jak zaplanować trening konia, jak pracować nad jego wytrzymałością i wydolnością? Na co zwrócić szczególną uwagę, aby osiągnąć maksymalną efektywność konia i uniknąć kontuzji? Na te i inne pytania odpowie lekarz weterynarii, a zarazem czynna zawodniczka konkurencji skoków i WKKW.

Zasady żywienia - dlaczego tak a nie inaczej? - żywienie koni sportowych i kierunkowe modyfikacje diety
mgr inż. Paulina Szybieniecka-Szybińska, Opti Feed

Od kilka lat na polskim rynku zaobserwować można "wysyp" różnego rodzaju pasz i suplementów diety. Producenci kuszą kolorowymi opakowaniami i zapewniają o wyjątkowości swoich produktów. Co zatem wybrać? Co będzie najlepsze dla naszego konia? Aby móc dokonać świadomego wyboru musimy być świadomi podstawowych zasad żywienia koni i wiedzieć czego potrzeba naszemu wierzchowcowi. "Zasady żywienia - dlaczego tak a nie inaczej" to propozycja wykładu dla wszystkich, którzy dbają o dobrą kondycję i zdrowie swoich koni.

(Strzegom Horse Trials)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group