Czwartek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 588
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Goczałków: Unowocześniona pracownia

Wtorek, 19 stycznia 2021, 7:34
Aktualizacja: 9:35
Autor: red
Goczałków: Unowocześniona pracownia
Fot. UM Strzegom
Trudno wyobrazić sobie lekcje różnych przedmiotów, a szczególnie lekcje informatyki bez nowoczesnego sprzętu komputerowego.

Oczekiwane obecnie kompetencje w zakresie technologii cyfrowej wykraczają poza tradycyjnie rozumianą alfabetyzację komputerową i biegłość w zakresie korzystania z technologii.

Informatyka staje się powszechnym językiem niemal każdej dziedziny i wyposaża je w nowe narzędzia, a zmiany w technologii informacyjnej zachodzą bardzo szybko. Wczesny kontakt w szkole z informatyką powinien przybliżyć uczniom możliwości zastosowań tej dziedziny oraz wzbudzić zainteresowanie informatyką.

Aby sprostać tym wymogom, burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta przeznaczył kwotę 16 tys. zł na zakup 16 komputerów wraz z oprogramowaniem, które posłużą uczniom z Goczałkowa. - Teraz każdy uczeń, idąc z duchem czasu i nowymi możliwościami komputerów i ich zastosowań, będzie mógł pracować na nowoczesnym sprzęcie, rozwijać swoje zainteresowania, inwencję i kreatywność. Jesteśmy wdzięczni burmistrzowi za okazane wsparcie – zaznacza Barbara Asynger, dyrektor PSP Goczałków.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group