Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1324
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Upamiętnili Żołnierzy Wyklętych

Poniedziałek, 16 sierpnia 2021, 11:47
Aktualizacja: 11:47
Autor: red
Strzegom: Upamiętnili Żołnierzy Wyklętych
Fot. UM Strzegom
Już po raz szósty w Strzegomiu – tym razem w dniu Święta Wojska Polskiego – odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym". Wydarzenie przeniesiono z 1 marca na 15 sierpnia br. ze względu na duże zagrożenie pandemiczne w pierwszym półroczu.

Niedzielna uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego i odczytania przez podharcmistrza ZHR Strzegom i głównego organizatora imprezy - Grzegorz Pidantego okolicznościowego listu od prezydenta RP. Najważniejszym punktem tej części było złożenie kwiatów i zniczy pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych w parku miejskim. Władze samorządowe Strzegomia i Radę Miejską reprezentowali: zastępca burmistrza - Wiesław Witkowski i radny Paweł Rudnicki.

Chwilę później ruszył tradycyjny bieg na dystansie 1963 m, na pamiątkę daty śmierci ostatniego partyzanta Józefa Franczaka "Lalka", który poległ w 1963 roku. Bieg odbył się na terenie Strzegomskich Plantów, meta zaś usytuowana była na boisku Zespołu Szkół. Uczestniczyło w nim ok. 80 biegaczy. Na mecie na zawodników czekały pamiątkowe medale.

- Myślę, że pięknie uczciliśmy to wydarzenie. Nasi mieszkańcy nie zawiedli - przyszły całe rodziny. Impreza była bardzo rodzinna i patriotyczna - to najważniejsze. Jestem szczęśliwy, że wszystko się udało. Zapraszam już na kolejną edycję - mam nadzieję, że tym razem w marcowym terminie - podkreśla Grzegorz Pidanty.

Organizatorem uroczystości był Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej w Strzegomiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group