Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1345
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Uprawiają wolontariat

Sobota, 2 marca 2024, 11:04
Aktualizacja: 12:05
Autor: red
Świebodzice: Uprawiają wolontariat
Fot. UM Świebodzice
Uczennice Zespołu Szkół w Świebodzicach z wizytą w Domu Społecznym dla Dzieci Caritas.

Wolontariat jest jednym z najpiękniejszych sposobów wyrażenia empatii i wsparcia dla tych, którzy potrzebują pomocy. W ostatnich latach coraz więcej uczniów, angażuje się w działalność wolontariacką, chcąc wnieść swoją cegiełkę do budowy lepszego świata. Jednym z takich inspirujących przykładów jest zaangażowanie naszych (Zespół Szkół-przyp. red.) uczennic fryzjerek w Domu Caritas dla Dzieci.
Dziewczyny zdecydowały się poświęcić swój czas i umiejętności, aby sprawić, że dzieci mieszkające w Domu Caritas poczują się wyjątkowo i pięknie. Ich działania opierają się na idei podnoszenia samopoczucia poprzez prosty gest - stworzenie pięknej fryzury.

Tworzenie Uśmiechów poprzez Fryzury

Podczas swoich wizyt w Domu Caritas, dziewczyny fryzjerki starają się stworzyć nie tylko modną fryzurę, ale również atmosferę pełną radości i wsparcia. Dla wielu dzieci, które często doświadczyły trudności i braku poczucia własnej wartości, ta chwila spędzona na „krześle” fryzjerskim staje się wyjątkowym przeżyciem. To nie tylko kwestia zmiany wyglądu, ale także budowania pewności siebie i poczucia własnej wartości.

Wsparcie emocjonalne i więź

Podczas zabiegów fryzjerskich, uczennice nie tylko starają się o idealną fryzurę, ale także słuchają dzieci, rozmawiają z nimi i dają im poczucie akceptacji i zrozumienia. Ta bliska interakcja pomaga budować więź i wsparcie emocjonalne, które są równie istotne jak fizyczne zmiany.

Zaangażowanie uczennic fryzjerek w działalność wolontariacką w Domu Caritas dla Dzieci to inspirujący przykład młodzieżowego zaangażowania społecznego, lokalnego i empatii. Poprzez swoje działania, te młode osoby nie tylko pomagają innym, ale także uczą się wartości altruizmu, współczucia i solidarności.

Wolontariat uczennic fryzjerek w Domu Caritas dla Dzieci to doskonały przykład tego, jak proste gesty i umiejętności mogą przynieść wielką radość i wsparcie dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Ich zaangażowanie pokazuje, że każdy z nas może wnosić pozytywną zmianę w życie innych, niezależnie od wieku czy umiejętności.

Piękne podziękowania dla

Mai Gredes, Nadi Figurak, Pauli Olender, Noemi Śliwy i Oliwii Spadło / operator obrabiarek skrawających.

Podziękowania również dla szefowej salonu Tonsor Magdalenie Wyzińskiej za sprzęt oraz wsparcie uczennic zawsze przy tego typu akcjach.

… i świat staje się od razu lepszy

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group