Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 1197
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Uratowali kobietę

Środa, 22 grudnia 2021, 9:45
Aktualizacja: 9:45
Autor: red
Kraj: Uratowali kobietę
Fot. KPP Świdnica
Kilkunastu policjantów z warszawskiego oddziału prewencji, a wśród nich policjant świdnickiej komendy uratowali to co najcenniejsze – ludzkie życie.

Kilkunastu policjantów z II Kompanii Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, a wśród nich odbywający adaptację zawodową posterunkowy Kamil Horłukowicz -funkcjonariusz świdnickiej komendy - znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie.

Wracając przed północą ze służby na przejściu granicznym zauważyli na jednej z ulic w Kuźnicy płonący dom. Funkcjonariusze od postronnych osób dowiedzieli się, że w budynku może znajdować się starsza kobieta. Mimo spadających kawałków płonącego dachu, policjanci osłaniając się tarczami, weszli do budynku. Przeszukując pomieszczenia w jednym z nich znaleźli półprzytomną seniorkę. Bez wahania wybili szybę w oknie i wydostali kobietę z płonącego mieszkania. W bezpiecznym już miejscu udzielili 91-latce pierwszej pomocy i zaopiekowali się nią z sąsiadami do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia. Chwilę później dach budynku zawalił się. W międzyczasie na miejsce przyjechały pierwsze zastępy straży pożarnej. Policjanci pomogli strażakom gasić płonący dom oraz znajdujące się nieopodal budynki.

Dzięki bohaterskiej postawie stołecznych policjantów udało uratować się to co najcenniejsze - ludzkie życie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group