Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1336
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Uratowane życie

Czwartek, 22 kwietnia 2021, 15:09
Autor: red
Świdnica: Uratowane życie
Fot. KPP Świdnica
Szybką reakcją i profesjonalizmem w ratowaniu życia ludzkiego wykazali się policjanci z dzierżoniowskiej drogówki oraz funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego świdnickiej komendy.

Funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie po wykonanych czynnościach na terenie powiatu świdnickiego wracali do swojej jednostki. Przejeżdżając ulicą Westerplatte zauważyli na jezdni leżącego mężczyznę, natychmiast zatrzymali się, by udzielić potrzebnej pomocy. W tym samym momencie podjechał również patrol Wydziału Prewencji świdnickiej jednostki, który na widok całej sytuacji postanowił udzielić wsparcia policjantom.

Na miejscu mundurowi przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej mężczyźnie, który nagle stał się siny oraz dostał silnych drgawek. Po ich ustaniu funkcjonariusze ułożyli mężczyznę w pozycji bocznej ustalonej. Niestety kontakt z nim nadal był mocno utrudniony. Policjanci, monitorując jego funkcje życiowe, w pewnym momencie zauważyli, że mężczyzna przestał oddychać. Mundurowi natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, na bieżąco przekazując informacje o zmieniającym się stanie 51-latka dyżurnemu.

Po przeprowadzonej przez policjantów reanimacji mężczyzna odzyskał oddech oraz przytomność. Jednak po chwili policjanci ponownie walczyli o życie 51-latka, który przestał oddychać. Po raz kolejny skutecznie przeprowadzona resuscytacja krążeniowo-oddechowa pozwoliła na przywrócenie mężczyźnie funkcji życiowych.

W trakcie tych działań na miejscu pojawiła się też lekarka jednej z przychodni, która pomagała policjantom w podjętych przez nich czynnościach.

Kiedy na miejsce dotarł zespół pogotowia ratunkowego funkcjonariusze przekazali mężczyznę pod ich opiekę. 51-latek trafił do szpitala gdzie pozostał na dalszej hospitalizacji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group