Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 1282
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Uroczysta sesja

Niedziela, 7 czerwca 2020, 11:44
Autor: red
Dobromierz: Uroczysta sesja
Fot. UG Dobromierz
30 rocznica wolnych wyborów, które symbolicznie rozpoczęły najnowszą historię polskiej samorządności i obchodzony Dzień Samorządu Terytorialnego, stanowiły doskonałą okazję do zorganizowania 2 czerwca br. uroczystej sesji Rady Gminy Dobromierz.

Wójt Jerzy Ulbin w wygłoszonym z tej okazji przemówieniu nawiązał do planów, jakie miał gminny samorząd w związku z obchodzonym jubileuszem. Nikt jednak nie zakładał, że uroczystości połączone z wydarzeniami plenerowymi, spotkaniami i koncertami zbiegną się w czasie z trwającą pandemią koronawirusa i w rezultacie nie dojdą do skutku. Nie mniej jednak, jak podkreślił, mamy co świętować. 30 lat samorządności to trzy dekady ogromnej pracy mieszkańców, samorządowców i samodzielnego decydowania o naszym najbliższym otoczeniu.

Samorząd terytorialny pozwolił nie tylko zdecentralizować zarządzanie krajem, oddając głos obywatelom, ale i uzyskać możliwość samodzielnego decydowania o przyszłości. To właśnie dzięki zaangażowaniu mieszkańców i samorządowców rozpoczął się dynamiczny rozwój naszych małych ojczyzn. Przyszedł czas inwestycji – budowy dróg, chodników, sieci kanalizacyjnych i wodociągowych, świetlic, boisk, hal sportowych, modernizacji szkół i przedszkoli. Warunki i jakość życia mieszkańców z roku na rok ulegały poprawie. Osiągnięcia samorządów są niepodważalne, a ostatnie 30 lat to z pewnością jeden z lepszych okresów w historii naszego kraju.

Uroczysta sesja była również okazją do przyznania przez radnych, na wniosek Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Dobromierzu, tytułu honorowego obywatela Gminy Dobromierz księdzu Andrzejowi Walerowskiemu za szczególne zasługi w rozwój gminy i dbałość o ochronę zabytków. Wniosek wraz podpisami osób popierających tę inicjatywę, złożył prezes Zarządu Janusz Zawadzki.

Dobromierscy radni od lat dostrzegają potrzebę wpierania lokalnych zabytków, stąd na ochronę kościołów w Dobromierzu i Roztoce przekazane zostaną dotacje po 50 tys. zł, jako wkład finansowy skierowany na konserwację i restaurację elewacji kościoła w Dobromierzu i renowację malowideł ściennych w roztockiej świątyni.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group