Czwartek, 9 lipca
Imieniny: Sylwii, Weroniki
Czytających: 619
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uroczyste otwarcie kompleksu Aqua–Zdrój w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 22 czerwca 2013, 10:44
Aktualizacja: 10:46
Autor: Michalina – walbrzyszek.com
Fot. red.
Długo oczekiwane Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój zostało otwarte. 21 czerwca w hali widowiskowo– sportowej kompleksu odbyła się uroczystość symbolicznego przecięcia wstęgi i oddania obiektu mieszkańcom Wałbrzycha.

W otwarciu wzięli udział zaproszeni goście: przedstawiciele rządu, władze miasta, radni Rady Miasta, przedstawiciele wałbrzyskich instytucji, organizacji pozarządowych, szkół oraz osoby współodpowiedzialne za powstanie nowoczesnego kompleksu.

Wśród gości znalazł się poseł na Sejm RP Grzegorz Schetyna, Wojewoda Dolnośląski- Aleksander Marek Skorupa, Agnieszka Kołacz- Leszczyńska- posłanka, senator Wiesław Kilian, Józef Piksa- starosta powiatu wałbrzyskiego, Jerzy Tutaj- Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej oraz zastępcy prezydenta.

Galę otwarcia poprowadził Marek Starybrat- dziennikarz Radia Zet, a z pochodzenia wałbrzyszanin. Jako pierwszy wystąpił przed gośćmi Roman Szełemej. W swoim przemówieniu podziękował wszystkim twórcom i uczestnikom procesu powstawania kompleksu, wymienił nazwiska osób, dzięki którym obiekt powstał, cały zespół inżynierski oraz firmy, które pracowały przy budowie. Dalej Aleksander Marek Skorupa pogratulował ukończenia prac w imieniu rządu i minister sportu i turystyki Joanny Mucha. Następni Jerzy Tutaj podkreślił, że kompleks sportowy wpisuje się w europejskie koncepcje. Prezydent wręczył wojewodzie, marszałkowi oraz posłance Kołacz- Leszczyńskiej- dzięki której do budżetu wpłynęło dużo pieniędzy na finalizację obiektu, statuetki. Później wspólnie przecięli oni wstęgę, co stało się symbolem otwarcie kompleksu Aqua Zdrój.

Po oficjalnej części przyszła pora na artystyczną- przed gośćmi wystąpiła Anna Maria Jopek wraz z zespołem muzyków: Markiem Napiórkowskim, Pawłem Dobrowolskim, Robertem Kubiszynem i Krzysztofem Herdzinem. Po efektownym koncercie zebrani zwiedzili kompleks. W Aquaparku mieli okazję zobaczyć pokaz gimnastyki artystycznej. A cały wieczór zwieńczony został przygotowanym bankietem- w części hotelowej przy dobrym jedzeniu goście wymieniali się poglądami na temat Aqua Zdrój.

Zdjęcia z otwarcia znajdziesz tutaj

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Werona 22-06-2013 11:42
Widziałam ten obiekt naprawdę robi wrażenie jest wielki
~xhrru 23-06-2013 16:41
Jeśli chodzi o część wodną to bida z nędzą, czyli poziom wałbrzyski.
~do xhrru 24-06-2013 11:00
A co powiesz o nasz Aqua Park Świdnicki ? którego w ogóle nie mamy to jest dopiero bida z nędzą.
~jaki u nas poziom ? 24-06-2013 13:00
Przecież Świdnica ma aqua park nad zalewem w stertach brudu, butelki, śmietniki, różne śmieci i zdechłe zwierzęta + dodatek w postaci żuli i narkomanów czyli poziom świdnicki. W sumie co tu dużo mówić Świdnica to cały aqua park dziury w drogach i chodnikach zalane wodą a w budynkach taka wilgoć że wygląda to jak wodospad Niagara, leje się wszystko po ścianach.
~Jurek 8-07-2013 17:37
ten gościu chyba nie był w aqua parku w Wałbrzychu a pisze bida z nędzą część wodna , no chyba jednak nie bida z nędzą tylko porządny basen 25 m i inne wodne baseny do nauki pływania , i wiele innych baseników itp. Zjeżdżalnie a ponadto w kompleksie są dwa boiska do pilki noznej ze sztuczna i normalną murawą , ogrodzone i oświetlone , hala sportowa nowoczesna i hotel wraz z olbrzymim parkingiem , to jest obiekt duży i wystarcza na miasto 120 tys. a u nas w Swidnicy na te 58 tys. ludzi to jaki by był aqua park , no chyba jednak w ogóle nie będzie , my nie mamy tyle kasy i takiego,prezydenta jak ma teraz Wałbrzych . Remontują w mieście ulice , kamienice , budują nowe kamienice , wyburzają stare ,wybudowali 3 nowe żłobki , szkoda gadać .Swidnica to jednak nie Wałbrzych .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group