Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Uroczystości na cmentarzu wojskowym w Maldegem

Poniedziałek, 12 września 2016, 14:53
Aktualizacja: 17:05
Autor: red
Gmina Świdnica: Uroczystości na cmentarzu wojskowym w Maldegem
Fot. Gmina Świdnica
Jak co roku, tak i 11 września podczas uroczystości upamiętniających poległych polskich, kanadyjskich oraz brytyjskich żołnierzy na Kanadyjskim Cmentarzu Wojskowym w Maldegem oddano im hołd.

Właśnie w tych walkach o wyzwolenie północnych regionów Belgii uczestniczyła Pierwsza Dywizja Pancerna pod dowództwem generała Stanisława Maczka i właśnie dziś podczas upamiętnienia tamtych ważnych wydarzeń historycznych, które miały miejsce w 1944 roku uczestniczyli Polscy przedstawiciele władz samorządowych.

Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek wraz z Rzecznikiem Prasowym Urzędu Gminy Świdnica brali udział w uroczystości z udziałem króla Belgii. Spotkali się z przedstawicielami Polskiej ambasady oraz wdowami po walczących żołnierzach i wspólnie oddali hołd poległym podczas walk.
- Pamięć jest wdzięcznością serca", należy pamiętać o tych, którzy oddali swój najcenniejszy dar - dar życia dla dobra ogółu. To właśnie oni zapisali się na kartach historii. Pamiętajmy, że właśnie w tych trudnych czasach Europę należy budować na mocnym fundamencie pojednania, nie możemy pozwolić sobie na chwile zwątpienia. Pielęgnujmy pamięć o ludziach, którzy walczyli o pokój, zwłaszcza w tych trudnych i niespokojnych czasach - mówiła Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group