Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 591
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uroczystości patriotyczne w Strzegomiu

Wiadomości: Strzegom
Piątek, 13 listopada 2015, 8:56
Autor: opr.red.
Fot. www.strzegom.pl
Strzegomianie 11 listopada 2015 r. obchodzili 97. rocznicę odzyskania niepodległości. Były to chwile pełne wzruszeń i refleksji nad obecnym kształtem naszej ojczyzny.

Wagę tego dnia w szczególny sposób podkreśliła msza św., którą odprawił biskup świdnicki - ks. Ignacy Dec w Bazylice Mniejszej w Strzegomiu w asyście Kompanii Honorowej Wojska Polskiego - X Brygady Logistycznej z Opola. Okolicznościowe nabożeństwo nasycone było elementami patriotycznymi i modlitwą w intencji naszej ojczyzny. Ordynariusz diecezji świdnickiej w kazaniu przypomniał najważniejsze fakty związane z przejęciem władzy przez Józefa Piłsudskiego, odradzającym się latach państwem i skupił swoją uwagę na aspekcie niepodległości - politycznej i ekonomicznej naszego kraju.

Kolejnym ważnym momentem obchodów był przemarsz uczestników uroczystości ulicami Strzegomia pod pomnik Ignacego Jana Paderewskiego - jednego z bohaterów wydarzeń sprzed blisko 100 lat. Korowodowi towarzyszyła Orkiestra Dęta Gminy Miłkowice.

Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta podkreślał w swoim przemówieniu, jak istotne jest pielęgnowanie pamięci o bohaterach oraz o ich zasługach dla Polski. Mówił także, że wolność jest najwyższą wartością, o którą należy nieustannie się troszczyć.

Następnie przyszedł czas na uroczysty Apel Pamięci, Salwę Honorową w wykonaniu żołnierzy z Opola oraz złożenie wieńców i kwiatów pod pomnikiem Paderewskiego przez poszczególne delegacje zgromadzone na terenie skweru.

Na uwagę zasługuje liczna obecność młodzieży podczas obchodów Święta Niepodległości. To dowód na to, że rozumieją oni, czym jest patriotyzm, a swoją postawą pokazują, że Polska jest dla nich ważna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group