Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 914
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Urozmaicone ferie w gminie Świdnica

Sobota, 11 lutego 2017, 9:28
Aktualizacja: 13:31
Autor: red
Gmina Świdnica: Urozmaicone ferie w gminie Świdnica
Fot. Gmina Świdnica
Rozgrywki sportowe, wizyty w banku, w prywatnym przedsiębiorstwie, pobyt w Szkolnych Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie, wyjazdy na basen, do kina, na lodowisko, do parku rozrywki JUMP WORLD, gry i zabawy integracyjne – to oferta gminy Świdnica na tegoroczne ferie zimowe.

- W pierwszym tygodniu zimowego wypoczynku 34 dzieci ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie wyjedzie do Lubachowa. Od 13 do 17 lutego br. przebywać będą w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Wraz opiekunami, animatorami, zaproszonymi gośćmi uczestniczyć będą w warsztatach zdrowego odżywiania, zajęciach ekologicznych, psychologicznych i sportowo-rekreacyjnych. Dzieci zwiedzą zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, spędzą wolny czas na świeżym powietrzu, bawiąc się i zdrowo rywalizując w konkursie na najciekawszą rzeźbę ze śniegu. Celem pobytu jest kreowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia, ukazanie różnych form spędzania wolnego czasu oraz promowanie właściwych postaw wobec rówieśników- podkreśla Ewa Burdek, kierownik GOPS, organizator wypoczynku w Lubachowie.

Łączny koszt przeznaczony na pobyt dzieci w SSM w Lubachowie wyniesie 8 tys. zł.

Ekonomiczne ferie – czyli na własne konto. 20 uczniów z Gimnazjum Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej po raz kolejny spędzi ferie zimowe zgłębiając tajniki ekonomii, uczestnicząc w projekcie edukacyjnym „Na własne konto”. Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Podczas warsztatów młodzież weźmie udział w różnych ćwiczeniach, zabawach, które będą miały na celu pobudzić i nauczyć młodych ludzi do kreatywności, przedsiębiorczości, oszczędności i inwestowania . Wezmą też udział w dwóch wycieczkach zawodoznawczych: odwiedzą Bank PKO SA w Świdnicy, ul. Rynek 30 oraz lokalnego przedsiębiorcę w Opoczce 17a Pana Pawła Dąbrowskiego Firma „ DOBROBAU”.

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji wraz z Gminnym Zespołem Oświaty zapraszają do wzięcia udziału w rozgrywkach sportowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group