Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 672
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Uruchomili instalację

Poniedziałek, 13 czerwca 2022, 7:53
Autor: red
Świebodzice: Uruchomili instalację
Fot. UM Świebodzice
Poprawienie efektywności energetycznej, obniżenie kosztów to główne cele w jakich kolejne firmy decydują się na wykorzystanie OZE.

W czwartek (9 czerwca) odbyło się spotkanie dotyczące instalacji fotowoltaicznej, która została uruchomiona przez spółkę ZWiK Świebodzice. W wydarzeniu udział wzięli Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga, Zastępca Tobiasz Wysoczański, Prezes ZWIK Świebodzice Grzegorz Cabanek wraz z radą nadzorczą: Ryszard Kuc, Barbara Słotwińska, Grzegorz Sulima, Agnieszka Lendo-Kawałko,

Aleksandra Janik. Jest to bardzo dobre rozwiązanie. W celu poszukiwania oszczędności w funkcjonowaniu spółki, postawiono na odnawialne źródła energii, gdyż właśnie zakup energii elektrycznej, stanowi znaczący składnik kosztów dostawy wody dla mieszkańców Świebodzic. W dniu 29.12.2021, spółka zawarła umowę pożyczki w wysokości 591 138 zł. z Towarzystwem Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych S.A. na realizację trzech instalacji fotowoltaicznych o mocy blisko 50 kW każda. Obecnie oficjalnie rozpoczęto użytkowanie wybudowanych instalacji. Ta inwestycja przyczyni się do zaspokojenia około 20% zapotrzebowania na energię elektryczną i wpłynie na zmniejszenie kosztów funkcjonowania dwóch przepompowni wody (SW Ciernie i SW Sportowa). Spłata pożyczki rozłożona jest na 120 rat przy stałej stopie procentowej 0,5% w skali roku. W obecnej sytuacji rynkowej należy to uznać za bardzo dobre posunięcie. Z przyjętych wyliczeń można uznać, że wysokość rat pożyczki będzie pokryta z oszczędności wygenerowanych przez wybudowaną instalację.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group