Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 936
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Urząd Miasta odpowiada na wątpliwości wałbrzyskich mediów

Czwartek, 11 kwietnia 2013, 8:27
Aktualizacja: 12:07
Autor: red.
Wałbrzych: Urząd Miasta odpowiada na wątpliwości wałbrzyskich mediów
Fot. PAW
W poniedziałek przedstawiciele niektórych wałbrzyskich mediów zwrócili się z oficjalnym pismem do prezydenta Romana Szełemeja w sprawie maila, jaki wyszedł z biura promocji Urzędu Miasta w Wałbrzychu, a który dotyczy „nowej koncepcji prezentacji bieżących wydarzeń i zagadnień związanych z Aglomeracją Wałbrzyską”.

Dziennikarzy niektórych mediów zdziwił fakt, że przedstawiciel biura promocji UM w Wałbrzychu zwraca się do wójtów i burmistrzów gmin wchodzących w skład Aglomeracji Wałbrzyskiej z zapytaniem o zgodę na współfinansowanie „nowej koncepcji prezentacji bieżących wydarzeń i zagadnień związanych z Aglomeracją Wałbrzyską”.

Nasze zdziwienie było tym większe, że ów pracownik UM, według nieznanych nam kryteriów, wybrał tytuły medialne, które o zagadnieniach związanych z funkcjonowaniem Aglomeracji Wałbrzyskiej miały informować.

Oto treść maila, który otrzymali burmistrzowie i wójtowie gmin wchodzących w skład Aglomeracji Wałbrzyskiej.

„Pojawiła się nowa koncepcja prezentacji bieżących wydarzeń i zagadnień związanych z Aglomeracją Wałbrzyską, która zwalnia urzędników z konieczności przygotowywania materiałów dziennikarskich do kolejnych wydań Życia Aglomeracji Wałbrzyskiej. W nowym wariancie ten obowiązek spoczywałby na dziennikarzach. Zważywszy na to, że nie ma mediów, które obejmowałyby swoim zasięgiem całą aglomerację, zaproponowaliśmy współpracę czterem tytułom prasy papierowej i elektronicznej obecnym na terenie powiatu wałbrzyskiego, kamiennogórskiego i kłodzkiego: portalom Powiatowa.info (Kamienna Góra) i Wałbrzych24.com oraz Tygodnikowi Wałbrzyskiemu i Tygodnikowi Noworudzianin.

Dziennikarze zostaliby zobowiązani do publikacji w ciągu miesiąca dwóch artykułów (ze zdjęciami) dotyczących bieżącej problematyki aglomeracyjnej. Wiążę się to z odpłatnością wg parytetu ludnościowego 16 gmin aglomeracji, ale skutki finansowe zanadto nie odbiegają od dotychczasowych. W załączniku znajduje się projekt porozumienia, które precyzuje podział wydatków. Proszę o pilne zapoznanie się z projektem porozumienia, uwagi i zapytania lub ewentualną akceptację.

Czekamy do czwartku (11 kwietnia). Brak reakcji będziemy uważać za zgodę na przedstawiony wariant współpracy z mediami."

Nasze pismo (znajduje się na załączonym zdjęciu) skierowane do prezydenta Romana Szełemeja dotarło do UM i asystentka prezydenta – Anna Żabska - wydała w tej sprawie oświadczenie.

Oto treść tego oświadczenia:

Oświadczenie:

W związku z kontrowersjami, jakie wzbudził mail pracownika Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu do urzędów gmin należących do Aglomeracji Wałbrzyskiej, informuję, że jego treść miała charakter roboczy i sondażowy. Nie jest on podstawą do podjęcia żadnych formalnych kroków. Dotychczasowa formuła miesięcznika „Życie Aglomeracji Wałbrzyskiej" w opinii większości uczestników aglomeracji nie wymaga korekty.

Anna Żabska
Rzecznik Prasowy UM Wałbrzych

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group