Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 576
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Urzędomaty już niebawem w ZUS

Wiadomości: Świdnica/Region
Środa, 31 października 2012, 0:02
Aktualizacja: 0:03
Autor: red.
Fot. użyczone
Klienci pięciu placówek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mają do dyspozycji niespotykany dotychczas w Polsce wielofunkcyjny urzędomat. Do 17 grudnia urządzenia te staną w większości terenowych jednostek ZUS, także w Wałbrzychu, Dzierżoniowie, Kłodzku, Świdnicy oraz w Jeleniej Górze.

Dwa dotykowe ekrany, klawiatura, dwie drukarki, skaner, system głosowy, telefon – w takie urządzenia wyposażony jest urzędomat ZUS, potocznie zwany „zusomatem”. Jest to samoobsługowe urządzenie dedykowane wszystkim klientom Zakładu. Zusomaty są, obok portalu internetowego, Centrum Obsługi Telefonicznej i Systemu Kierowania Ruchem, częścią Platformy Usług Elektronicznych. W pięciu jednostkach ZUS w kraju (w oddziałach w Słupsku i Siedlcach oraz w inspektoratach w Bytowie, Mińsku Mazowieckim i Garwolinie) właśnie pojawiły się pierwsze zusomaty. Do 17 grudnia wszystkie 43 oddziały ZUS oraz 116 inspektoratów, które obsługują największą liczbę klientów, zostaną wyposażone w te nowoczesne urządzenia.

Zusomaty będą dostępne dla klientów ZUS 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. Komputer i podajnik dokumentów umożliwią złożenie wniosku w formie papierowej i elektronicznej. Każdy dokument składany przez klienta jest przekazywany do placówki ZUS w formie papierowej i elektronicznego skanu. Zusomat umożliwia dostęp do portalu PUE (czyli do indywidualnych profili) oraz do strony internetowej ZUS. W każdej chwili istnieje też możliwość połączenia z konsultantem Centrum Obsługi Telefonicznej - umożliwiają to wbudowane w zusomat słuchawki telefoniczne. Z urządzenia bez przeszkód mogą korzystać osoby na wózkach inwalidzkich. Możliwość taką daje drugi z monitorów, który znajduje się na wysokości wózka.

Koszt wdrożenia zusomatów to 12,5 mln zł, z czego 85 proc. kosztów pokrywa Unia Europejska, a 15 proc. budżet państwa.

(ZUS)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~konkurs 31-10-2012 18:49
http://barwyue.pl/category/wszystkie/lato/?r_sortby=highest_rated&r_orderby=desc PROSZE ZAGŁOSUJ NA PRACE Z OKULARAMI!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group