Niedziela, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 445
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Usiłowali wyłudzić kredyt

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 15 czerwca 2012, 11:57
Aktualizacja: 12:00
Autor: opr.red.
Fot. red.
Nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm mężczyznom zatrzymanym przez świdnickich policjantów, w czasie usiłowania wyłudzenia kredytu na zakup narzędzi budowlanych.

Policjanci z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 45 i 23 lata . Obaj zatrzymani na podstawie sfałszowanych zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach usiłowali wyłudzić kredyt na zakup narzędzi budowlanych w kwocie blisko 5 tysięcy złotych, w jednym ze sklepów budowlanych na terenie powiatu świdnickiego. Gdy 45 latek załatwiał formalności kredytowe w sklepie, młodszy z oszustów stał w pobliżu. 23-latek miał pomóc swojemu kompanowi gdyby ten miał kłopoty w załatwieniu kredytu. Gdy pod sklep podjechali policjanci 23 latek zaczął uciekać. Został zatrzymany przez policjantów w pościgu, natomiast starszy z „kredytobiorców” został zatrzymany na terenie sklepu.

To nie było jedyne ich przestępstwo tego dnia. Jak się okazało w jednym ze sklepów na terenie Świdnicy kupili telewizor wartości ponad 5 tysięcy złotych. Oczywiście przy zakupie posłużyli się sfałszowanym zaświadczeniem o zarobkach i zatrudnieniu. Kupiony w ten sposób telewizor trafił w ręce innych osób. Obaj zatrzymani za zakup towarów na raty mieli otrzymać drobne wynagrodzenie.
W chwili obecnej policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Za czyn, którego dopuścili się zatrzymani może im grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło:http://www.swidnica.policja.gov.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group