Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Usiłowali wyłudzić kredyt

Piątek, 31 maja 2013, 14:02
Aktualizacja: 14:03
Autor: red.
Świdnica: Usiłowali wyłudzić kredyt
Fot. archiwum
Nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić trzem mężczyznom zatrzymanym przez świdnickich policjantów, w czasie usiłowania wyłudzenia kredytu na zakup sprzętu komputerowego.

Policjanci z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 19 do 32 lat – mieszkańców powiatu wałbrzyskiego. Zatrzymani, w jednym ze sklepów na terenie Świdnicy na podstawie sfałszowanych zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach usiłowali wyłudzić kredyt na zakup sprzętu komputerowego w kwocie 12 tysięcy złotych.

W trakcie prowadzonych przez policjantów czynności okazało się, iż jeden z zatrzymanych 19-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w celu ustalenia miejsca pobytu, po przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutów przyznał się do usiłowania wyłudzenia kredytu, został doprowadzony i osadzony w Areszcie Śledczym w Świdnicy. Pozostali dwaj sprawcy w trakcie przesłuchania przyznali się do usiłowania wyłudzenia kredytu na zakup trzech laptopów. Cała trójka dobrowolnie poddała się karze.

Wobec nich zastosowano kary jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat.
Za czyn, którego dopuścili się zatrzymani może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group