Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Ustalili nowe stawki za śmieci

Wtorek, 30 lipca 2013, 7:31
Autor: red.
Żarów: Ustalili nowe stawki za śmieci
Fot. UM Żarów
Przez najbliższe dwa lata, odpady od mieszkańców gminy Żarów odbierać będzie firma Veolia Usługi dla Środowiska, z którą gmina Żarów, w piątek 19 lipca podpisała umowę na wywóz śmieci. Od 1 września, zgodnie ze zmianami zaproponowanymi przez burmistrza Żarowa na sesji Rady Miejskiej mieszkańcy gminy Żarów płacić będą 9 złotych za odpady selektywne i 11 złotych za odpady zmieszane.

Stawki, zaproponowane na sesji Rady Miejskiej, w czwartek 25 lipca są jednymi z najniższych w całym powiecie świdnickim. - Po odrzuceniu odwołania firmy Alba Dolny Śląsk przez Krajową Izbę Odwoławczą została podpisana umowa w firmą Veolia Usługi dla Środowiska, której oferta była bardziej korzystna. W tej chwili odbywa się już końcowe rozstawianie gniazd segregacyjnej zbiórki odpadów komunalnych na terenie Żarowa. Przygotowywane jest również miejsce do gromadzenia odpadów selektywnie zbieranych w postacie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz uzupełniane są kontenery dla osób indywidualnych. Po 1 sierpnia, wspólnie z zarządcami wspólnot mieszkaniowych, sołtysami i firmą wywozową dokonamy jeszcze kontroli rozstawienia wszystkich kontenerów. Umowa z firmą została podpisana na dwa lata i w tym czasie nie przewidujemy już żadnych zmian stawek za śmieci.

Wypracowane kwoty są już stawkami ostatecznymi. I w założeniu, od 1 sierpnia, już bezkolizyjnie i bezkonfliktowo powinno to prawidłowo funkcjonować. To co cieszy to niskie ceny, jakie udało się uzyskać na skutek przetargu i dobrze przygotowanej specyfikacji zamówienia - mówił podczas sesji Rady Miejskiej burmistrz Leszek Michalak.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group