Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Usuwamy azbest

Środa, 19 września 2018, 13:34
Autor: red
Miasto Świebodzice systematycznie, od dwóch lat, usuwa z budynków szkodliwy azbest.

Dzięki przyjętemu Programowi Usuwania Azbestu samorząd co roku występuje o dofinansowanie tego zadania do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

W roku 2018 Świebodzice ponownie przystąpiły do konkursu ogłoszonego przez WFOŚ, udało się pozyskać dofinansowanie. Wyłoniona w przetargu firma od lipca rozpoczęła usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu miasta. W sierpniu odebrano azbest z ostatnich posesji, których właściciele zadeklarowali chęć pozbycia się go. W sumie odebrano ok. 17,39 ton wyrobów zawierających azbest na łączną kwotę 11 080,91 zł, z czego ok. 9.418,77 zł ma być dofinansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Resztę kwoty dołoży gmina Świebodzice.

W ramach zadania firma odebrała elementy pokrycia dachu, oczyściła teren z pyłu azbestowego oraz zapakowała, załadowała i przekazała do unieszkodliwienia wytworzone odpady. Za te czynności mieszkańcy gminy nie zapłacili ani złotówki. Jedynym kosztem po stronie właścicieli budynków było wykonanie nowego pokrycia dachu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group