Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1016
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia Dolna: Utalentowana młodzież

Piątek, 10 czerwca 2016, 8:34
Autor: red
Lutomia Dolna: Utalentowana młodzież
Fot. Gmina Świdnica
Po raz 17 Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy gościli utalentowanych wokalistów, ramach Gminnego Przeglądu Muzycznego Młodych Artystów „Wysypisko”.

Festiwal istnieje od 1999 roku. Celem stworzenia go było dostrzeganie młodych talentów i możliwość "wyłapania" ich spośród sporego grona utalentowanych uczniów. Cała impreza prowadzona jest w formie zabawy i mile spędzonego czasu. Każdy młody artysta może poczuć się wyjątkowo stojąc na scenie przed liczną widownią oraz konkurencją. Głównym pomysłodawcą imprezy był Dariusz Jaros, natomiast w realizację festiwalu włączyli się wszyscy nauczyciele Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej.
- Ten festiwal ma już swoją rangę, a występy dzieci z naszych gminnych szkół są na coraz wyższym poziomie. Jest to także efekt pracy instruktorów na corocznych warsztatach muzycznych, które odbywają się w okresie wakacyjnym w Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. To bardzo cieszy, że uczniowie chętnie przyjeżdżają na nasz przegląd i chcą pochwalić się swoim talentem wokalnym- podsumowała przegląd dyrektor Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej- Elżbieta Dolińska.

Jury w składzie: Tadeusz Szarwaryn Teresa Kmera i Jakub Curyl oceniło bardzo wysoko umiejętności wszystkich uczestników i co za tym idzie nie miało łatwego wyboru w przyznawaniu nagród. W konkursie udział wzięły wszystkie zespoły z terenu naszej gminy, które wystąpiły w dwóch kategoriach: „młodszej”- szkoły podstawowe oraz „starszej”- gimnazja.

W pierwszej kategorii najlepszy okazał się Miłosz Nowakowski ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym, który zaśpiewał piosenkę „ Za tobą szalałem” i otrzymał Nagrodę Główną. Jury przyznało także I Nagrodę, a otrzymała ją Agata Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu za wykonanie utworu „Poszukiwanie”.

W kategorii „starszej” Nagrodę Główną zdobył zespół „The Six” z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym, I Nagrodę zaś grupa „Cztery wokale” z Gimnazjum w Lutomi Dolnej. Wszyscy uczestnicy wyjechali z dyplomami, nagrodami rzeczowymi i upominkami, które ufundowali: Gmina Świdnica, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz radni: Lucyna Mroczek, Ryszard Gawron, Piotr Błaszko oraz sołtys wsi Lutomia Dolna- Izabela Szmigiel.

Tegoroczny festiwal, co ważne podkreślenia, wzbogacił występ Klaudii Kutyby, uczennicy II klasy Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej, laureatki wielu prestiżowych przeglądów piosenki dla dzieci, kilkukrotnej uczestniczki warsztatów wokalnych zorganizowanych pod patronatem Wójta Gminy Świdnica- Teresy Mazurek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group