Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 883
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bystrzyca Górna: Utalentowana Roksana

Poniedziałek, 6 czerwca 2016, 8:29
Autor: red
Bystrzyca Górna: Utalentowana Roksana
Fot. Gmina Świdnica
Szósta edycja Dolnośląskiej Gali Talentów za nami.

Finałowe prezentacje odbyły się w Centrum Kultury „Agora” we Wrocławiu. Na 119 uczestników z całego woj. dolnośląskiego do ścisłego finału zakwalifikowało się tylko 25 kandydatów, a wśród nich utalentowana Roksana Niedziałkowska, uczennica Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej.

Gala nie miała charakteru konkursu. Była prezentacją najlepszych, zdaniem jurorów, uczestników wyłonionych podczas regionalnych zmagań konkursowych z terenu miasta Wrocław oraz okręgów: wrocławskiego, jeleniogórskiego, wałbrzyskiego i legnickiego. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowało się 25 utalentowanych w różnych dziedzinach uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Okręg wałbrzyski reprezentowała uczennica Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej Roksana Niedziałkowska, która wykonała układ taneczno – akrobatyczny do muzyki Cirque du Soleil – Totem – Que Viyera. Warto dodać, że na 29 kandydatów z regionu wałbrzyskiego do finału zakwalifikowało się 6 uczestników, a wśród nich Karolina. Za swój występ utalentowana sportsmenka otrzymała dyplom oraz statuetkę z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka.

Roksana Niedziałkowska - urodzona w 2004 roku to uczennica Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej. Roksana od najmłodszych lat wykazywała ogromne zainteresowanie w kierunku sportu. Mając sześć lat zaczęła uczęszczać na akrobatykę sportową przy klubie MKS Polonia Świdnica. "Wyginanki" jak na nie mówiła, będąc czteroletnią dziewczynką, są jej największą pasją. Bardzo szybko okazało się, że ma do tego talent. Jest dziewczyną ambitną i pracowitą – mówią rodzice. Poświęca akrobatyce wszystkie swoje wolne chwile, trenując sześć razy w tygodniu od 2 do 3 godzin. Swoją karierę zawodniczą rozpoczęła w wieku 7 lat od występów indywidualnych. Z czasem tworzyła zespoły w dwójce dziewcząt i dwójce mieszanej. Aktualnie występuje w zespole trójki dziewcząt z Amelią Cieślak i Karoliną Kozieł, reprezentując swój klub na zawodach o randze ogólnopolskiej i poza granicami naszego kraju, zdobywając liczne laury. Podczas ostatnich Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Roksana Niedziałkowska zajęła II miejsce w kategorii akrobatyka sportowa (trójki dziewcząt). Drugim zamiłowaniem Roksany są biegi. Bierze czynny udział w dolnośląskich mitingach lekkoatletycznych, w których na dystansie 200 i 400 metrów nie ma sobie równych. Rywalizuje również w biegach przełajowych, gdzie w swojej kategorii wiekowej zdobywa czołowe miejsca. Największymi osiągnięciami są zdobyte pierwsze miejsca na Igrzyskach Dolnego Śląska LZS w 2015 roku w Lubinie i 2016 roku w Kotli koło Głogowa oraz tytuł wicemistrzyni Dolnego Śląska osiągnięty w 2015 roku na finałach biegów Szkół Podstawowych w Oleśnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group